Überruhr губи първото си място – новият лидер го прави двуцифрено

Blu-Gelb Überruhr загуби точки в борбата за титлата в областната лига Niederrhein 6. Генч Осман изпреварва по впечатляващ начин.

В борбата за титлата в областната лига Нидеррайн 6 има много индикации за двубой между Блу-Гелб Юберрур и SV Генч Осман. Тази неделя настъпи промяна на върха в таблицата.

Досегашните лидери от Überruhr претърпяха второто си поражение през сезона. Отборът от Есен загуби с 2:1 при гостуването си на Мюлхаймер СВ 07, въпреки че Ибрахим Байрактар беше извел гостите напред (27′). Въпреки това Хамза Велич изравни преди почивката (41′), а малко преди последния съдийски сигнал Грачан Адамович вкара победното попадение за MSV (89′).

В същото време Генч Осман се справи с работата си повече от отлично. Изпадналият отбор отпразнува победа с 11:2 като гост срещу кандидата за изпадане SuS Niederbonsfeld.

Генч Осман бяха в атака, особено през първия половин час. 3:0 след 15 минути, 6:0 след 29 минути. Тевфик Кючуккарслан беше най-добрият реализатор на Дуисбург с четири гола (5-ти, 16-ти, 49-ти, 64-ти). По два пъти се разписаха Самет Садиклар (28-ми, 41-ви) и Огужан Кухачи (29-ти, 76-ти). Мелих Ероглу (9), Мерт Ягчи (15) и Юсуф Джемал Чичекдал (49) също бяха успешни

Благодарение на разгромната победа Генч Осман вече има две точки на върха на таблицата. ТУСЕМ Есен затвърди третото място с победа със 7:0 срещу TGD Есен Запад. Освен бранителя Лео Дерксен (16-и, 54-и), головете отбелязаха Лукас Паулун (48-и), Лукас Грьотеке (64-и), Лукас Репман (77-и), Фабиан Риснер (81-и) и Йоел Рурус (82-и).

В другия край на таблицата ESC Preußen все още чака победа. Отборът от Есен започна обещаващо в Duisburger FV 08, като Мохамед Ел-Зейн поведе в 11-ата минута. Само две минути по-късно обаче Бора Карадаг от Дуисбург нанесе своя удар (13). А Емир Алич (51-ва, 74-та) и Явуз Калюнчу (85-та) се погрижиха за това, че в крайна сметка ЕСК загуби с 4:1. Изоставането от първото място, даващо право на участие в турнира за Купата на ЕС, е вече 14 точки