Съперникът на MSV Duisburg прекратява договорите с дуото

На 20 януари третодивизионният клуб Hallescher FC ще започне остатъка от сезона срещу FC Ingolstadt. Двама играчи няма да вземат участие.

През този сезон ФК Халешер е пряк конкурент на MSV Дуисбург в битката за избягване на изпадане. Докато ХФК е на първо място по изпадане с 18 точки след 19 мача, зебрите са предпоследни с 16 точки след 20 мача.

Двата кандидата за изпадане ще се срещнат в Дуисбург на 23 януари (19:00 ч.), във втория мач след зимната пауза.

Малко преди началото на останалата част от сезона HFC официално обяви прекратяването на договорите на дуото: Лука Бендел и Матю Майер вече няма да бъдат част от състава на третодивизионния клуб с незабавен ефект. Клубът направи съобщението в четвъртък следобед:

„Футболен клуб Хале прекратява договора с вратаря Лука Бендел. Двадесетгодишният футболист от Нордхаузен преминава в Регионална лига Нордост с незабавен ефект. Бендел носеше червено-бялата фланелка от 2020 г. и допълни вратарското трио под ръководството на Мариан Унгер през този сезон. Матю Майер също ще напусне клуба в посока Кил. Клубът би искал да благодари на двамата играчи и да им пожелае всичко най-добро за бъдещето и много лични успехи.“

Двамата играчи почти не са играли спортна роля

Лука Бендел премина от Rot-Weiß Erfurt в младежката програма на HFC като 16-годишен през 2020 г. и изигра 16 мача в Бундеслигата U19. Той обаче изигра само един състезателен мач за професионалистите. През този сезон 20-годишният играч е бил в състава шест пъти в трета дивизия, но така и не се появява в игра.

19-годишният Матю Майер подписа едва през миналото лято от НЛЗ на клуба от Бундеслигата VfL Wolfsburg и веднага получи договор до 2025 г. Въпреки това атакуващият играч не успя да оправдае очакванията и игра само три пъти за професионалистите от Хале. В трета дивизия той игра само пет минути – при победата с 4:1 срещу Сандхаузен.