Преусен Мюнстер с равенство, BVB II направи обрат, SVS отново пред RWE

Завърши 22-ият ден от първенството в трета дивизия. Юношите до 23 години на Борусия Дортмунд победиха претендент за промоция, Преусен Мюнстер завърши наравно 1:1 в Инголщат.

Преусен Мюнстер остана непобеден и във втория си мач за годината. Три дни след победата в дербито срещу Арминия Билефелд, орлетата взеха точка на терена на ФК Инголщат. Мачът завърши 1:1 в сряда вечерта, като и двата гола бяха отбелязани в ранните етапи.

Жоел Гродовски пръв поведе в резултата (4′). Паскал Тестрот изравни след дванадесет минути. Сега Мюнстер заема дванадесето място в таблицата. FCI засега изгубиха от поглед местата за изпадане и изостават на шест точки от шестото място

Междувременно юношите до 23 години на Борусия Дортмунд продължиха серията си без поражение. И го направиха срещу SSV Jahn Regensburg, които при точка щяха да се върнат на върха в таблицата. Но BVB спечели с 1:0, като Оле Полман вкара златния гол през второто полувреме (67′). Благодарение на обрата Дортмунд остана непобеден за пети пореден път. Те се изкачиха до осмото място, докато Регенсбург се изравни по точки с лидера Динамо Дрезден на второто място.

SSV Ulm 1846, които в момента заемат промоционалното място за изпадане, увеличиха преднината си пред съперниците SV Sandhausen и Rot-Weiss Essen на три точки. Повишеният отбор спечели с 2:0 при гостуването си на Арминия Билефелд. Том Гаал (10) и Мориц Ханеман (90.+4) вкараха головете, за да гарантират, че Улм започва новата година с максимален брой точки

От друга страна,

Билефелд вероятно ще бъде в кризисно настроение след домакинското поражение. Това беше трето поредно поражение, което остави Арминия само на четири точки над местата за изпадане.

С победата си с 1:0 над Ерцгебирге Ауе SV Sandhausen измести Rot-Weiss Essen от четвъртото място, което RWE временно зае с победата си с 3:1 над Виктория Кьолн във вторник. Александър Мюлинг вкара победния гол от дузпа (31′).

Юношите до 23 години на SC Freiburg продължават да се препъват в пътя към изпадането. Отборът от дъното на таблицата вече е на 14 точки от спасителния бряг. В сряда ШФК загуби с 1:0 от ШПВГ Унтерхахинг, като Матиас Феч вкара с глава (16′) за промотирания отбор