Бившият Есенер във върхова форма – Дюселдорф губи

Поради Кай Прьогер ФК Ханза Рощок победи 1. ФК Магдебург с 3:1. Бившият играч на Есен вкара два гола.

В момента Кай Прьогер е във върхова форма. Бившият играч на Есен беше в отлична форма и при победата на ФК Ханза Рощок с 3:1 над 1. ФК Магдебург, трениран от бившия треньор на RWE Кристиан Тиц. Атакуващият играч допринесе за първите два гола. Третият гол за деня също беше отбелязан от играч, който е добре познат в Рурската област: бившият играч на Дуисбург Лукас Фрьоде. Последвалият гол на най-добрия нападател на Магдебург Барис Атик в четвъртата минута на добавеното време в крайна сметка дойде твърде късно, за да има някакъв шанс за победа.

Роденият във Вилхелмсхафен футболист вече се разписа при победата с 2:1 срещу Арминия Билефелд (ден 3) и при победата с 2:0 срещу ФК Санкт Паули (ден 5). Освен това Прьогер вече е подготвил три гола и е един от най-добрите реализатори във Втора Бундеслига. В момента пред него са само Феликс Плате от Падерборн (10 точки) и Давид Ковнацки от Дюселдорф (8 точки).

Таблица с точки

Pröger е играл за Rot-Weiss Essen в Регионална лига Запад между юли 2017 г. и януари 2019 г., а оттам преминава във Втора Бундеслига в SC Paderborn, с който дори постига промоция в Бундеслигата. Дотогава той има само две кратки участия във втория отбор на FSV Mainz 05. Миналото лято Прьогер преминава от СК Падерборн във ФК Ханза Рощок, където подписва двугодишен договор.

Note
Note

В другите мачове в събота на обяд Арминия Билефелд победи Холщайн Кил с 4:2 в драматичен мач. СВ Дармщат спечели у дома срещу 1. ФК Нюрнберг с убедителното 2:0. Вечерта Хамбургер СВ ще срещне Фортуна Дюселдорф срещу бившия си треньор Даниел Тиун, чийто договор, който изтича в края на сезона, засега няма да бъде подновен.