Сериозна контузия в Гютерслох, Фортуна спасява победата с течение на времето

Изиграха се първите два мача от Регионална лига Запад през 2024 г. Това са резултатите.

Регионалига Запад се завърна от зимната пауза в последния уикенд на януари с три мача за наваксване вместо първоначално планираните пет.

И едва ли можеше да има по-добър старт на годината от този за резервите на SC Paderborn. В гостуването на ФК Гютерсло топката не беше влязла в игра дори за минута, когато Жоел Вега Замбрано изстреля гостите напред и изненада ФКГ. А само няколко минути по-късно нападателят Мойц Флото направи 2:0 за СКП с глава (9′).

Абсолютен фалстарт за домакините, които не се събудиха от зимния си сън в началото, но поне успяха да запазят резултата 0:2 на почивката. След това второто полувреме започна с шокиращ момент. След голово единоборство играчът на FCG Илиас Илиг падна и трябваше да бъде лекуван дълго време. След прекъсване от около 30 минути беше извикана линейка и играта можеше да продължи. Прогнозата пожелава скорошно възстановяване!

След дългото прекъсване FCG се завърнаха впечатляващо. Кевин Фрайбергер, който влезе като резерва на мястото на зашеметения Илиг, даде нова надежда на по-голямата част от 1100-те зрители със своите 1:2, но Фльото направи всичко ясно за гостите със своето 3:1.

Резервите на Фортуна едва не изпуснаха преднина от три гола

Бърз гол можеше да се види и в мача между Фортуна Дюселдорф II и промотирания ФК Вегберг-Бек. На стадион „Паул Янес“ зимният новак се радваше на мечтан дебют с фланелката на Фортуна: След по-малко от пет минути Давино Кнапе, който е под наем от SC Freiburg II, вкара за 1:0 за домакините. След около половин час Луис Филипе Монтейро увеличи преднината на 2:0, какъвто беше и резултатът на полувремето.

Дори и след почивката гостите не успяха да намерят себе си и Фортуна успя да увеличи преднината си. Сеймур Фюнгер с глава направи резултата 3:0 (52′) и окончателно изведе своя отбор на пътя на победата. Изведнъж обаче Вегберг се върна в играта. Първо Шпенд Хасани намали изоставането (58′), а след това Фин Стромберг вкара последния гол за 2:3. Отборът на Фортунен запази резултата през времето.

В 17,30 ч. футболистите на Рот-Вайс Оберхаузен ще дадат старт и на състезателния си сезон, когато ще се изправят срещу резервите на Борусия Мьонхенгладбах. (Към тикера на RS на живо)