Фюрт се реабилитира срещу Падерборн – FCK взе още една точка

Изпадналият от Бундеслигата SpVgg Greuther Fürth постигна очакваното освобождение – и то срещу предишните лидери в лигата.

Изпадналият от Бундеслигата SpVgg Greuther Fürth постигна очакваното освобождение – и то срещу досегашния лидер в лигата от всички отбори. След осем мача без победа детелината заслужаваше да спечели с 2:1 (1:0) срещу SC Paderborn и да получи малко спокойствие преди международната почивка.

Кралете на равенствата от 1. FC Kaiserslautern също спечелиха следващата си точка в неделя с равенство 2:2 (1:2) в 1. FC Heidenheim. ФК Санкт Паули загуби с 0:2 (0:2) от борещия се досега за оцеляване съперник Ян Регенсбург.

Фюрт най-накрая успява да постигне дългоочакваната първа победа за сезона. Това беше особено важно за треньора Марк Шнайдер, чийто стол вече се клатеше.

Дамян Михалски вкара първия гол в 42-ата минута. Денис Србени (49-и) изравни, а Бранимир Хргота (73-и) вкара победния гол за 2:1. За Падерборн второто поражение за сезона е неуспех в борбата за челните места.

Кайзерслаутерн остава на една ръка разстояние от горната група. Това беше четвърто поредно равенство за отбора на треньора Дирк Шустер.

Хайденхайм, който празнува 15-ата годишнина на своя треньор Франк Шмидт, се размина с място в зоната на изпадащите. След головете на Ян-Никлас Бесте (17-и) и Марнон Буш (44-и) Терънс Бойд (20-и/60-и) върна Пфалц на два пъти. Вратарят на ФКК Андреас Луте беше изгонен с червен картон след спешен фаул (41-ва минута).

Андреас Алберс (8 г.) вкара гола за Регенсбург, който нямаше победа в предишните шест мача, от дузпа пред 12 124 зрители. Кристиан Виет, който до миналата година имаше договор със Санкт Паули, беше съборен в наказателното поле. Малко преди почивката дуото от Регенсбург отново се разписа за домакините. След центриране на Виет Алберс се разписа с глава (41-ви).