Outnumbered – BVB II трябва да преглътне късен изравнителен гол срещу Саарбрюкен

Възрастните момчета до 23 години на Борусия Дортмунд празнуват спечелената точка срещу 1.FC Saarbrücken след храбра борба. Домакините бяха пречупени едва в последните минути.

След две поредни победи срещу надежди за промоция в трета дивизия, Борусия Дортмунд II дълго време се държеше за поредната тройка срещу 1. FC Saarbrücken в петък вечер. Но въпреки ранния картон, гостите се пребориха и изравниха 1:1 в заключителните етапи.

Началната фаза се характеризираше с високо темпо и агресивна преса. Нещата станаха много лоши за втория отбор на BVB още в началото. При едно единоборство извън собственото си наказателно поле Фалко Мишел вдигна крака си твърде високо и хвана Юлиан Гюнтер-Шмидт изцяло в главата – червен цвят! Играчът на Саарбрюкен се върна на терена едва след дълга почивка за лечение.

След това гостите поеха контрола върху играта, но не успяха да създадат наистина опасни възможности за завършване. След това един удар от страна на домакините беше достатъчен, за да се обърне играта отново на 180 градуса. Стражът на BVB Силас Острински удари дълго коженото кълбо към Елонго-Йомбо, който с помощта на напречната греда заби топката в сърцето на Саарбрюкен от добри 35 метра (26′). Въпреки че бяха в числено превъзходство, BVB инвестираха много в играта и затова често се оказваха изоставащи. Кай Брункер за малко не уцели вратата (38′), а Марсел Гаус опита късмета си с енергичност вместо с прецизност (45′). Така домакините поведоха с 1:0 на почивката

През второто полувреме домакините продължиха да проявяват смелост и се стремяха да натискат напред, отваряйки пространства за гостите. Кръст отляво намери Гюнтер-Шмидт, който насочи само на няколко метра пред Острински. Вратарят на BVB обаче не беше предизвикан. Само няколко минути по-късно Юлиан Хетвер направи резултата 2:0. Бившият играч на Дуисбург направи силен пробив и от остър ъгъл не успя да преодолее Тим Станислав Шрайбер (64′).

Саарбрюкен нямаше време и изглеждаше все по-безпомощен, колкото по-дълго продължаваше мачът. Borussia U23 Дортмунд работеше страстно и имаше вратар в лицето на Острински в наказателното поле, който беше широко разтворен. След мощния финал на Бьодер от втора греда 20-годишният футболист разпери крака и спаси защитен удар (72′). В другия край BVB не успя да се възползва от огромен шанс. Аймен Ажил, който имаше възможност да стреля отдясно в шестнайсеторката, удари само външната страна на мрежата.

В последния четвърт час Саарбрюкен увеличи неимоверно натиска си. Дортмунд имаше малко възможности да облекчи натиска. В 86-ата минута гостите отбелязаха дългоочаквания изравнителен гол. Мануел Цайц с глава вкара закъснялото вече 1:1, но U23 на BVB успя да запази резултата 1:1 и в крайна сметка трябваше да се задоволи с точката.

Следващият мач на жълто-черните е срещу Виктория Кьолн (петък, 9 февруари, 19:00 ч.), с който ще бъде открит 25-ият ден. 1.ФК Саарбрюкен, който през седмицата се изправя срещу Борусия Мьонхенгладбах в мач за купата, ще бъде домакин на SpVgg Unterhaching.