1:1 срещу Кьолн – победата е присъдена късно, взета е първа точка

В 7-ия ден от Бундеслигата VfL Bochum спечели първата си точка за сезона. 1. FC Köln изравни 1:1 в края на мача.

След шест поражения VfL Bochum спечели първата си точка за сезона в 7-ия ден на Бундеслигата. Срещу 1. FC Köln отборът от дъното на таблицата дълго време изглеждаше победител, но малко преди края трябваше да допусне изравняване за крайния резултат 1:1.

Мачът започна в мъгла от пиротехнически средства, изстреляни от привържениците на VfL. Въпреки това отборът на Бохум не позволи това да ги раздразни на терена и се опита да постави офанзивни жалони още в началото. Само след девет минути те бяха възнаградени за упоритата си работа и усилия.

VfL Bochum - 1. FC Köln18. септември 2022 г.
VfL Bochum – 1. FC Köln18. септември 2022 г.

След кръста на Герит Холтман отляво VfL имаше късмета, който им се беше изплъзнал в много сцени в предишните дни. Опитът на капитана на Кьолн Йонас Хектор да изчисти топката попадна в Бено Шмиц, от когото тя се отби във вратата. При колективното изкупление „Рурщадион“ избухна в радост – 1:0.

След това домакините преживяха период на натиск от страна на Кьолн и имаха чудесен шанс да увеличат преднината си. След дълга топка от Кристиан Гамбоа Патрик Остерхаге подаде към Холтман. Холтман рискува напълно и прати топката в лявата греда.

След това VfL позволи на Кьолн да владее топката, стоеше компактно в защита и почти нищо не си позволяваше от последната третина нататък. Много от опитите за прехвърляне на топката бяха блокирани или изчистени. Съответно гостите опитаха късмета си с далечни удари на Деян Любичич (23-и) и Флориан Кайнц (33-и). Най-добрият шанс за изравнителен гол бе на Елис Скири, който бе напълно свободен в петте метра, но пропусна да стреля с глава (39-и).

Note
Note

В началото на второто полувреме гостите се втурнаха към защитата на VfL още в самото начало. Това създаде все повече пространство за контраатака на отбора на Бохум. Една от тях доведе до възможност за Филип Хофман, който пропусна от 25 метра (59-та минута).

Нагрята атмосфера въпреки непрекъснатия дъжд

След това треньорът на

Кьолн Щефен Баумгарт направи тройна смяна, за да наложи изравняване със свежи сили. Гостите бяха особено близо до две ситуации, но стражът на VfL Мануел Рийман беше готов да изкара топката от линията във всеки случай, за което номер едно на Бохум беше надлежно отбелязан (64-та, 76-та).

В резултат на това мачът стана забързан и изпълнен с емоции, както подобава на дербито на провинция Шотландия. Множество близки двубои и свирки от страна на съдията създадоха нажежена атмосфера на Кастропер Щрасе въпреки непрестанния дъжд.

Кьолн отново хвърли всичко напред, натискът върху защитата на VfL се увеличи и в 88-ата минута вече не можеше да бъде удържан: Влезлият като резерва Линтон Майна проникна в наказателното поле и преодоля Риман с нисък удар в десния ъгъл. Студеният душ малко преди последния съдийски сигнал. В крайна сметка Кьолн дори имаше големи шансове да обърне мача. Все пак: първата точка за сезона.