Wattenscheid започва годината с победа – Erkenschwick с изобилие от шансове

Оберлигата на Вестфалия отново е в действие. През новата година нещата на върха остават напрегнати.

Тази неделя Оберлига Вестфален се завърна в пълен състав след зимната пауза. Поне такъв беше планът. Лидерите от Лоте обаче трябваше да гледат как съперниците им отбелязват гол. Мачът във Вестфалия Ринер стана жертва на метеорологичните условия.

На другите терени не липсваха голове. Началото на годината в Оберлигата беше особено горчиво за Тюркспор Дортмунд. Отборът на треньора Себастиан Тирала водеше с 3:2 срещу Sportfreunde Siegen до малко преди края й. Второто полувреме се развихри. Директно изпълненият пряк свободен удар от Матс Шелд остави Дортмунд само с една точка.

Айнтрахт Рейн поднесе изненада. Фактически най-лошата защитна линия в Оберлига Вестфалия не само не допусна гол срещу TSG Sprockhövel, но и вкара три в мрежата на своите съперници. Това даде на Рейн известно пространство за дишане в битката за изпадане.

SG Wattenscheid 09 изпрати знак за живот. При гостуването си на SG Finnentrop/Bamenohl отборът на Енгин Явузаслан се бори през цялото време на мача и изравни изоставането си от 2:0 благодарение на головете на Умут Йълдъз (48′) и Феликс Касалино (62′). Кулминацията дойде почти в края. Джамал Ел Мансури вкара за SGW за 3:2, но Ватеншайд остава на дъното на таблицата.

ФК Брюнингхаузен са само на една точка пред тях. Новопостъпилият отбор беше победен с 4:0 в SpVgg Vreden. До края на полувремето дортмундчани водеха почти безапелационно с 3:0

Няма отбелязани голове в мача между 1. FC Gievenbeck и SpVgg Erkenschwick. Това не се дължеше на липса на атакуващи действия. Еркеншвик се приближаваше от време на време, особено през второто полувреме, но не успяваше да реализира. Единственият интересен момент в мача бяха две изгонвания (и двете жълто-червени) в рамките на една минута. Преди почивката бяха изгонени Фин Вортман (38 г.) и Никлас Фрезе (39 г.) от отбора на Швик.

SV Schermbeck не успя да се изравни с водещото дуо ASC 09 Dortmund и Sportfreunde Lotte с равенството 1:1 срещу TuS Ennepetal. SVS изостават с две точки и са изиграли един мач повече.

ASC 09 Дортмунд вече беше спечелил градското дерби срещу TuS Bövinghausen с 2:0 в събота. ASC вече са с равни точки и мачове с Lotte. Всичко за дербито можете да намерите тук