Определена дата! KFC Uerdingen срещу Rot-Weiss Essen официално насрочен

Най-вече е фиксирано: Датата за четвъртфинала за Купата на Долен Рейн между KFC Uerdingen и Rot-Weiss Essen е окончателно определена.

От вторник вечерта (6 февруари) е ясно, че Sportfreunde Baumberg и Rot-Weiss Oberhausen ще играят един от двата полуфинала в турнира за Купата на Долен Рейн 2023/2024 г.

Съперникът на Germania Ratingen 04/19 все още се търси. И това ще бъде или KFC Uerdingen, или защитаващият титлата си Rot-Weiss Essen. Досега датата на този четвъртфинал не беше известна.

Сега вече е решено кога ще се проведе ключовият мач. След разглеждане на документите, подадени от KFC Uerdingen, Футболният съюз на Долен Рейн насрочи четвъртфинала за Купата на Долен Рейн: Мачът между отбора от Оберлигата Уердинген и третодивизионния Есен ще се играе в сряда, 6 март, от 19:00 ч. на стадиона в Гротенбург.

„Това е голям мач, който очакваме с голямо нетърпение. Дотогава обаче се фокусираме единствено върху Оберлигата. С положителните резултати зад гърба си искаме да работим заедно с нашите фенове, за да раздразним Рот-Вайс Есен“, заяви Маркус Джон, спортен директор и треньор на КФК Уердинген, в интервю за „Прогноза“.

Много е вероятно 10 900 фенове да присъстват в Гротенбург за този разгорещен сблъсък на запад. KFC вече получиха зелена светлина да играят пред тази публика. Преди това на стадион „Гротенбург“ са били допускани само 2500 зрители.

„Всички строителни мерки са насочени към това да се гарантира, че пълният капацитет от 10 900 зрители ще бъде на разположение, когато стадионът възобнови играта през 2024 г. – т.е. за мача срещу SC St. Tönis“, се казва в прессъобщение, публикувано от KFC Uerdingen във вторник (6 февруари). Първият домакински мач до края на сезона в Оберлига Нидеррайн е насрочен за 24 февруари, само след две седмици и половина. Преди това Уердинген ще започне втората половина на сезона на 18 февруари с гостуване на Sportfreunde Hamborn.

Хамборн, Санкт Тьонис, а след това и Рот-Вайс Есен идват в Гротенбург за равенството за купата