Кайзерслаутерн победи Хановер

ФК Кайзерслаутерн отпразнува успешно завръщане във втора Бундеслига, като спечели срещу Хановер 96 с 2:1.

Със сърце и страст 1. FC Kaiserslautern отпразнува фантастично завръщане във втора дивизия след четири години и развали напълно старта на сезона на Хановер 96. Червените дяволи спечелиха откриващия мач от втория сезон на Бундеслигата в петък вечерта срещу считания за кандидат за промоция отбор на Долна Саксония с 2:1 (1:0). Пред 40 579 зрители на стадион „Фриц Валтер“ Майк Вундерлих даде преднина на домакините в 11-ата минута, която беше отменена от резервата Хавард Нилсен (80-ата). Кевин Краус (90.+2) превърна „Бетценберг“ в лудница с късния си победен гол.

От самото начало отборът от Пфалц разчиташе на борбеност и страст, което дълго време не устройваше Хановер. Гостите владееха много повече топката, но имаха шанс да отбележат едва през второто полувреме и допуснаха няколко грешки в защита.

Table
Table

Така беше и при откриващия гол на ФКК, който защитникът от 96 Юлиан Бьорнер неволно инициира с грешен пас към вратаря Рон-Роберт Цилер. Терънс Бойд скочи между тях и подаде на Вундерлих, който вкара топката в празната врата. На 36 години и 112 дни ветеранът замени Волфганг Фанкел като най-възрастния голмайстор на „червените дяволи“ в лигата.

В интензивния мач първата смяна беше направена след по-малко от половин час и от двете страни. Новото попълнение на ФКК Бен Жолински, който до този момент се представяше добре, трябваше да напусне терена с контузия и бе заменен от Кени Принс Редондо. За Хановер Гаел Ондуа беше изгонен по-рано, след като полузащитникът беше на косъм да бъде изгонен. Той беше заменен от Фабиан Кунце.

Засега нищо не се променя в хода на играта. Домакините позволиха на долносаксонците да стигнат до успеха, но имаха по-добрите шансове. Удар от разстояние на Редондо беше блокиран от Цилер с голяма трудност. Стражът на FCK Андреас Луте пък бе изпробван за първи път едва след час игра.

Ветеранът, който бе привлечен през лятото от Унион Берлин, се оказа сигурен страж и направи блестящо спасяване на свободен удар на Себастиан Керк четвърт час преди края, за да предотврати евентуално изравняване, което малко по-късно не успя да предотврати. Нилсен вкара гол от осем метра, след като Седрик Теухерт бе подготвил топката. В крайна сметка обаче домакините се зарадваха, когато Краус вкара от ъглов удар.