Това са причините за прекратяването на мача

При резултат 1:0 за FC Schalke 04 мачът от регионалната лига срещу Preußen Münster трябваше да бъде прекратен. Това са причините.

Мачът от регионалната лига между FC Schalke 04 и Preußen Münster беше прекратен в събота следобед, когато резултатът беше 1:0 в полза на Königsblauen. Решението беше взето от съдията Марк Ягер в 15:15 ч. Той вече беше прекъснал играта за 25 минути преди това.

Причината за това е гръмотевична буря, разразила се в близост до стадиона. В резултат на това е активирано приложението за предупреждение за гръмотевична буря. Служителите на S04 информираха съдията за това. След това съдията реши да прекъсне играта за 20 минути. Това е времето, през което приложението за предупреждение остава активирано след атака. Тъй като обаче през това време се появи друга гръмотевична буря, прекъсването също бе удължено. Междувременно стадионът беше евакуиран при едновременен пороен дъжд.

Приложението за предупреждение отчита спирките в диапазона от пет до десет километра. След това системата се задейства или не. Ако нещо се задейства отново през този период от 20 минути, тя се актуализира и отново изчислява от 20 минути надолу.

Служителят по сигурността на Шалке Мартин Крахе

Около 600-те зрители трябваше да напуснат Паркстадиона и да останат навън. Това се отрази и на около 500-те фенове на Мюнстер, които междувременно не спряха подкрепата си, а я увеличиха. В крайна сметка стана ясно, че няма да продължи тук, въпреки че междувременно дъждът беше спрял и слънцето отново се показа.

„Предупредителното приложение отчита атаки в радиус от пет до десет километра“, обяснява пред RevierSport служителят по сигурността на Шалке Мартин Крае. „След това системата се задейства или не.“ Крахе продължава: „Ако нещо се задейства отново в рамките на 20 минути, тя се актуализира и изчислява отново от 20 минути надолу.“ Точно това се случи. По този начин не е имало яснота и устройството отново е изчислило времето. Това накара съдията Марк Йегер да прекрати срещата.

Играта така или иначе не беше под добра звезда. Защото феновете на Преусен Мюнстер се погрижиха мачът да започне по-късно. Те пристигнаха с влак и закъсняха. Затова играта трябваше да започне десет минути по-късно. През това време вече падна първото предупреждение, така че в крайна сметка свирката бе надута едва 25 минути по-късно. През това време обаче все още нямаше допълнителна гръмотевична буря, така че свирката действително се разнесе.

В крайна сметка бяха изиграни само 26 минути. Малко преди прекъсването S04 поведоха с 1:0 чрез Андреас Иван при втората си възможност за гол. Но след това никой не се интересуваше от това.

Все още не е известно кога ще бъде пренасрочен мачът.