S04 губи преднина от 1:0! Защо мачът се пренасрочва

Fc Schalke 04 II поведе с 1:0 срещу Preußen Münster, преди мачът да бъде прекратен след 26 минути. Сега мачът се пренасрочва.

Това е горчиво за ФК Шалке 04 II, но така гласи регламентът на мача: а именно, че Шалке ще загуби преднината си от 1:0 срещу Преусен Мюнстер и ще трябва да поднови мача от първата минута и резултат 0:0.

Това се казва в правилника на Западногерманската футболна асоциация (WDFV). Параграф 36 от Правилата на играта гласи:

§ 36 Прекъсване на играта

(1) Съдията може да прекрати мача по всяко време, ако прецени, че е неразумно да продължи мача по важни причини. Въпреки това съдията не може да се намесва, за да прекрати мача, докато не изчерпи всички възможности за продължаване на мача.

(2) Съдията може да прекрати мач по следните причини:

1. тежка тъмнина,

2. неподходящ за игра терен,

3. нападение от страна на играч срещу съдията или помощник-съдията,

4. невъзможност за провеждане на организиран мач,

5. общата непокорност на играчите,

6. неспазване от страна на играч на предупреждение за време или продължителност,

7. заплашително поведение от страна на зрителите и неадекватен контрол на тълпата,

8. търсене от екип

9. не достигане на минималния брой играчи, изискван съгласно Закон 3.

(3) Отбор няма право да се откаже от мач.

(4) Ако мачът бъде прекратен по независещи от двата отбора причини, той се подновява.

Четвъртият параграф на раздел 36 от Правилника за мачовете на WDFV се отнася за прекратения мач между Schalke II и Preußen Münster. Това беше потвърдено и от Патрик Зилезни, директор на мачовете в Регионална лига Запад, когато беше попитан от WAZ.