„Ние сме сила у дома“

Fortuna Дюселдорф са на път да се класират за промоция, докато изпадналите от Бундеслигата Билефелд и Фюрт не успяват да се справят във втора дивизия.

Със свеж атакуващ футбол и впечатляваща домакинска сила Фортуна Дюселдорф се издигна до претендент за едно от местата за промоция във Втора Бундеслига. Рейнландците, които са непобедени пред собствена публика вече повече от осем месеца, постигнаха победа с 4:1 (1:1) над изпадналия от Бундеслигата Арминия Билефелд в събота и се изкачиха на четвърто място.

Младокът Шинта Апелкамп беше особено впечатляващ, като вкара два пъти (21-ва минута/66-та) и даде асистенция. „Днес беше забавно. Топките идваха към мен добре, просто трябваше да ги вкарам. Ние сме истинска сила у дома“, каза Апелкамп след мача. Другите голове за Дюселдорф, който нямаше осем контузени специалисти, вкараха японският национал Ао Танака (47-и) и Тим Обердорф (76-и).

Заедно с Билефелд, който вече девет месеца няма победа далеч от дома, в дъното на таблицата е и вторият изпаднал отбор от Бундеслигата – SpVgg Greuther Fürth. Те успяха да постигнат равенство 1:1 (0:1) срещу SV Sandhausen само благодарение на изравнителния гол на Джулиан Грийн в 48-ата минута. Холщайн Кил пропусна да спечели три точки след три мача без победа и трябваше да се примири с късния изравнителен гол на Лукас Хинтерсеер (88-и) срещу Ханза Рощок. Фабиан Рийз даде преднина на домакините с реализирана дузпа за игра с ръка.

Хамбургер СВ защити преднината си на върха в класирането с победа в последната минута в дербито на Севера в петък вечер срещу Хановер 96. Рансфорд Кьонигсдорфер вкара победния гол за HSV с 2:1 в добавеното време. „Исках гола – после го получих. Това определено е един, може би дори най-красивият гол в кариерата ми“, каза авторът на победния гол. В двубоя на преследвачите непобеденият в девет мача SV Darmstadt 98 пое второто място в таблицата от източните вестфалци с победа 2:1 над SC Paderborn, след като изоставаше с 0:1.