Тило Керер говори за своя „клуб на сърцето“ Шалке

Тило Керер е сред корсетите в Уест Хем, но все още се е прицелил в Кьонигсблан.

Бившият защитник на Шалке Тило Керер, който след това подписа с Уест Хем Юнайтед във Висшата лига на Англия, говори за Königsblauen в интервю за платения канал Sky.

Запитан дали желае бившият му клуб, в който е преминал в професионалния футбол, да остане в лигата, защитникът отговаря: „Определено.“ Керер все още е запален по синьото и бялото. „Все още е така, че контактът определено е налице и че той просто е и клуб на сърцето ми. Разбира се, че гледам мачовете и следя резултатите, следя как се справя клубът. Все още имам някои контакти в клуба“, каза националът на DFB.

Kehrer премина от Шалке в Paris St. Germain

Керер преминава в Кнапеншмиде преди десет години от младежкия отбор на VfB Щутгарт, като преминава през U17 на Шалке и U19, тренирани от култовия треньор Норберт Елгерт. През февруари 2016 г. защитникът дебютира в Бундеслигата като резерва при победата с 3:0 над Волфсбург. На 1 април 2017 г. Керер влиза в историята на дербито на Шалке. Защитникът вкара изравнителния гол в 77-ата минута на домашния мач срещу Борусия Дортмунд пред 62 271 фенове, за да оформи крайния резултат 1:1 след асистенция на Леон Горетцка.

През лятото на 2018 г. Керер преминава в Пари Сен Жермен за 37 милиона евро. 26-годишният футболист има договор с Уест Хем Юнайтед от август. Под ръководството на треньора Дейвид Мойс Керер е един от козовете и е изиграл над 90 минути във всички мачове от лигата досега. Керер е впечатлен от нивото на Острова досега: „В лигата има качествена гъстота на отборите и играчите, каквато не се среща в никоя друга лига. Темпото на игра е по-високо, играта е по-динамична, имаш по-малко време за топката, просто интензивността е много по-висока.“