Фюлкруг извежда Бремен до победа срещу Хофенхайм

TSG 1899 Hoffenheim и Werder Bremen играят оживен мач в началото на 9-ия ден в Бундеслигата. В крайна сметка Никлас Фюлкруг отново е победител в мача.

Благодарение на най-добрия си голмайстор Никлас Фюлкруг повишеният Вердер Бремен продължава да се радва на успех и временно се класира за Шампионската лига. Ханзатите спечелиха с 2:1 (1:1) при гостуването си на TSG 1899 Hoffenheim в 9-ия ден от Бундеслигата и останаха непобедени далеч от дома. Малко преди края Фюлкруг вкара победния гол с осмия си гол за сезона от дузпа (87-и).

Треньорът на националния отбор Ханси Флик, който беше сред 25 410 зрители, стана свидетел на силната форма на дуото Фюлкруг и Марвин Дъкш, когато Вердер поведе с 1:0. След хубаво единоборство между двамата германски нападатели, Дукш вкара втория си гол за сезона (18-та минута). Междувременно обаче Мунас Дабур (32-ра минута) успя да изравни за TSG.

Бремен заложи на същата стартова единайсеторка, която предизвика впечатляващи фойерверки в атака при победата с 5:1 срещу Борусия Мьонхенгладбах миналия уикенд. Треньорът на Хофенхайм Андре Брайтенрайтер също предупреди срещу Фюлкруг и Дукш преди началото на мача по DAZN: „Трябва да ги държим заети през цялото време и да не им даваме никакво пространство. Изработихме добър план.“

Издръжливостта очевидно също е била част от този план. Не беше изминала и минута, когато Стенли Нсоки изтърва удара на Фюлкруг. Най-изявеният играч в началната фаза обаче беше напредналият халф Роберт Сков, който пропусна два страхотни шанса за Хофенхайм в началото (2-ри и 3-ти). Замяната на Сков с Павел Кадерабек се отплати, датчанинът беше постоянен източник на проблеми.

Но след това домакините бяха хванати на студено: при една контраатака подателят на асистенцията Фюлкруг и авторът на гола Дакш показаха колко умело се движат и че имат добър усет за пътя на движението си. TSG не беше шокирана от дефицита – напротив. Те продължиха да играят смело напред и бяха възнаградени с изравнителен гол на Dabbur. Само две минути по-късно стълбът попречи на нападателя Кристоф Баумгартнер да поведе в резултата. Бремен също остана опасен, като между другото Фюлкруг пропусна от около 18 метра (37.).

След смяната на краищата темпото донякъде се изгуби. Сега играта се характеризираше с интензивни двубои между наказателните полета, като Хофенхайм беше най-близо до това да се наложи. Но Баумгартнер (55.), Дабур (62.) и Сков (65.) не успяха да вкарат топката във вратата. По-късно Фюлкруг се справи по-добре от мястото на удара. Наказанието беше дадено от съдията Бенжамен Кортус едва след видеозапис. Nsoki е фаулирал Mitchell Weiser в наказателното поле.