Завръщане на годината? Отбор от областната лига празнува лудо завръщане

Куриозност в аматьорския футбол: В Kreisliga C в Дюселдорф един отбор вероятно е успял да се завърне през годината.

Футболът в Kreisliga може да предложи много любопитни неща, това не е новина. Въпреки това винаги има събития, които изненадват. Третият отбор на VfL Benrath наскоро осигури такова събитие. През изминалия уикенд отборът на Дюселдорф отпразнува победа с 8:6 над MSV Düsseldorf III в Kreisliga C, която едва ли щеше да си струва да бъде споменавана, ако отборът на Бенрат не изоставаше с 0:6 на полувремето. По този начин VfL предоставя материал за завръщането на годината.

Скрийншоти от мача бързо се разпространиха в мрежата. Самият отбор на Benrath написа на страницата си във Facebook за „абсолютна лудост“ и мач, който ще остане в историята. „На почивката момчетата от третия ни отбор изглеждаха безнадеждно изостанали и вече трябваше да се страхуват, че ще бъдат отстреляни с двуцифрена разлика“, обобщиха те. „Но след това нивото на трудност очевидно беше променено от „световна класа“ на „аматьорско“ и резултатът 0:6 се превърна в резултат 8:6.“

Страната на Бенрат дори не се нуждаеше от цялото второ полувреме, за да обърне мача с главата надолу. През първия четвърт час след почивката те стигнаха до 5:6 (47-и, 50-и, 52-и, 55-и, 60-и). След 67 минути Кевин Хонеф изравни. Малко след това Феликс Лоце действително изведе гостите напред (71.). Лотце оформи и крайния резултат (80-ата минута), а останалите голове бяха дело на изравнителния голмайстор Хонеф (2) и Суфиан Ел Бачири (3).

В социалните медии настигането предизвика недоверчиви реакции. „Дали това се е разиграло на X-Box?“, попита един потребител под публикацията на Benrath. Или: „Това трябваше да е речта на века на полувремето.“

Не за първи път през този сезон отборът предлага зрелище. След девет мача шестият отбор в квалификационна група 5 има дива голова разлика от 33:55.