Ето как треньорът на ETB Афелд оценява поражението в мача на върха

Футбол Отборът от Оберлигата ETB Schwarz-Weiß Essen допусна второ поредно поражение срещу KFC Uerdingen (0:2). Това казва треньорът на ETB Дамян Афелд.

В сряда вечерта започна дългоочакваният топ мач в Oberliga Niederrhein между ETB Schwarz-Weiß Essen и KFC Uerdingen, изпаднал от Regionalliga.

Докато домакините искаха да покажат реакция на злощастното поражение с 2:1 в Санкт Тьонис, Крефелдерци имаха ясната цел да изпреварят черно-белите в класирането с победа. След напрегнати 95 минути Уердинген бе победител – пред 796 зрители гостите спечелиха с 2:0 (1:0) на стадион Esseners.

Мисля, че започнахме мача много добре. За съжаление, изостанахме в началото заради непоследователност в защитата. Това ни спря за няколко минути. Но след това се възстановихме сравнително бързо.

Дамян Афелд

Треньорът на

ETB Дамян Афелд, който срещу KFC отново можеше да разчита на най-добрия си голмайстор Ноел Футкеу (след отстраняване от игра с жълт екип), не упрекна отбора си след второто поредно поражение: „Хвърлихме всичко на везната и показахме добра, обединена отборна игра. Мисля, че започнахме мача много добре. За съжаление, изостанахме в началото заради непоследователност в защитата. Това ни спря за няколко минути. Но след това се възстановихме сравнително бързо.“

В дълги периоди от време двата отбора в първа дивизия играеха открит мач, без много интересни моменти и шансове. Отборът на Есен играеше равностойно, но нямаше необходимото постоянство в последната третина. В тази сряда вечер Uerdingen бяха прекалено умни и хладнокръвни. „През първото и второто полувреме понякога взимахме грешни решения в наказателното поле. Но това не е голям упрек, просто се случва“, обобщи треньорът.

ETB гостува на топ отбора Велберт

Английската седмица ще завърши за единайсетте от Apfeld в събота с още един важен мач – гостуването (15 октомври, 18:00 ч.) срещу втория в класирането SSVg Velbert.

Велберт, с бившия професионалист от RWO Димитриос Папас на пейката, е един от големите фаворити за шампионската титла и все още е непобеден у дома. ETB иска да сложи край на тази серия – във втори пореден топ мач. Афелд гледа напред: „Футболът е спорт, в който се постигат резултати. В последните три мача взехме само една точка. Това е малко лошо. Трябва отново да събираме точки – за предпочитане във Велберт.“