Шалке удължава изключителната си серия и е щастлив от подхлъзването на BVB

Осмият ден от Бундеслигата на Запад при U17: Шалке 04 победи MSV Duisburg, VfL Bochum вече загуби в Гладбах в петък.

Юношите до 17 години на ФК Шалке 04 затвърдиха лидерството си в Западната Бундеслига B-Junioren. В събота отборът с треньор Онур Чинел спечели с 2:0 гостуването си на MSV Duisburg и продължи впечатляващата си серия: След осем мача S04 не е допуснал нито една точка и може да се похвали с голова разлика 25:1.

В домакинския мач на „Паркщадион“ Едион Гаши (43-и) изведе „Шалкерите“ напред малко преди края на полувремето. Гостите от Дуисбург се държаха добре през целия мач, но едва в края на мача Kayhan Kendal Sayman вкара гол за 2:0. След поражението MSV се свлече на едно от местата за изпадане.

U17-Bundesliga: BVB загуби в Билефелд

Междувременно

Schalke увеличи преднината си на върха от три на шест точки. Борусия Дортмунд, първият отбор, който следва, изненадващо загуби от Арминия Билефелд. BVB загуби с 2:3 от DSC, които са силни през този сезон.

В 21-ата минута Гьокдениз Гюрпюз даде преднина на Дортмунд. Но Том Крюгер (48-и) и Хенрик Кох (65-и) обърнаха мача през второто полувреме. В заключителната фаза на мача се стигна до раздвижване: първо Алмугера Кабар изравни за BVB (83.). Но Билефелд все още имаше стрела в колчана си и нанесе щастливия удар чрез Муса Сума (87-и).

Новини, данни, статистика: Тук можете да намерите всичко за U17 Bundesliga West

VfL Bochum вече претърпя поражение в петък. Отборът на Бохум загуби с 0:2 от Борусия Мьонхенгладбах и остана без победа за трети пореден път. Оумар Диало (9-и) и Сейф Мустафа (87-и) вкараха голове за младите жребчета.