WSV празнува първа победа под ръководството на новия треньор Доган

Wuppertaler SV спечели с 2:1 на терена на 1. FC Kaan-Marienborn в Регионалната лига и нанесе освободителен удар.

Wuppertaler SV искаше да атакува в Регионална лига Запад и да играе за промоция. Преди гостуването на 1. ФК Каан-Мариенборн обаче реалността беше различна.

Сезонът не върви толкова добре, колкото се очакваше в Бергишеската земя. Ето защо се стигна до първата смяна на треньора, но дори и при Хюсейфе Доган, който наследи Бьорн Мехнерт, нещата досега не вървят добре. Два мача, две поражения, а сега заслужено 2:1 (1:0) от 1.FC Kaan-Marienborn. Отговорните лица в клуба в Бергиш сигурно са почувствали, че тежестта е паднала от раменете им.

В Каан-Мариенборн WSV започна по начина, по който се надяваше. Отборът на Вупертал поведе само след шест минути – Тобиас Пейц бе точен за тима на Доган. След като Мориц Монтаг и Серхат-Семих Гюлер пропуснаха да вкарат за 2:0, Каан почти изравни преди почивката.

След грешка на Филип Ханке, чийто удар с глава към собствената му врата беше твърде къс, Артур Томаш имаше възможност да направи 1:1, но защитникът пропусна страхотната възможност. Така на почивката резултатът остана 1:0 за WSV.

Note
Note

Във втория период домакините се стремяха да поемат контрола, WSV разчиташе на контраатаки, често чрез Кевин Хагеман. След 64 минути WSV имаше най-добрата възможност да поведе. Отново се появи Гюлер, чийто удар беше изчистен точно преди линията.

Тъй като в този ден не успява да запази хладнокръвие пред вратата, по-късно Гюлер се опитва да подготви терена – и това дава резултат. След като спечели топката, той намери Хагеман в средата, който вкара за 2:0. Но домакините не се предадоха. Първо Даниел Хамел пропусна да се разпише (76-ата минута), а след това Дин Алайбегович бе на мястото си и направи мача отново вълнуващ пет минути преди края. Но голът дойде твърде късно.

WSV ще продължи участието си в Регионалната лига следващата събота (22 октомври, 14:00 ч.) с мача на върха срещу Rot-Weiß Oberhausen. Kaan-Marienborn трябва да играе Rot Weiss Ahlen по същото време.