0:2 срещу BVB II! MSV Duisburg губи „домакински мач“ във Вупертал

MSV Duisburg загуби второто си поредно гостуване. В Борусия Дортмунд II резултатът беше 0:2 (0:1) след 90 интересни минути.

MSV Duisburg отново се доближава до местата за изпадане в трета дивизия. След поражението с 0:2 от Борусия Дортмунд II във Вупертал въздухът за „зебрите“ става все по-тънък. През първото полувреме отборът на Майдерих пропусна твърде много шансове. BVB се върна над чертата.

Треньорът на MSV Торстен Цигнер изпрати отбора си на терена в система 4-2-3-1 и направи пет промени в стартовата единайсеторка в сравнение с поражението с 3:0 в Елверсберг. Ролф Фелтшер дебютира след дълга контузия и замени Джошуа Битер на десния бек. През седмицата Каспар Джандер също докладва, че е в добра форма, и се премести в двойната шестица на мястото на Марлон Фрей. Другите промени: Мориц Щопелкамп, Йонас Михелбринк и Марвин Сенгер играят за Филип Кьониг, Коля Пуш и Тобиас Флекщайн. За разлика от равенството 0:0 в Хале, Сумайла Кулибали, Мориц Брошински и Абдулайе Камара започнаха вместо Бярне Пудел, Оле Полман и Колбейн Финсон.

Усещане за дом за зебрите

Над 2000 гостуващи фенове осигуриха домакински дух през цялото времетраене на мача на стадиона Stadion am Zoo във Вупертал, който бе изпълнен с 2542 зрители. Играта продължи само четвърт час, след което и двата отбора имаха сериозни шансове. Първо, Стопелкамп пропусна бърза последователност на топката в Дуисбург с твърде небрежен шут (6.). Адулайе Камара спаси вече бившия вратар на Херта Марсел Лотка (9-и). От другата страна Джъстин Нджинмах даде преднина на BVB още в началото. Кулибали изпрати широко нападателя на Дортмунд, който изпревари бавния защитник на MSV Себастиан Май и получи чиста позиция. Изтичалият Венсан Мюлер спаси силен удар (16). Вторият двубой също бе за вратаря на MSV (21.).

Note
Note

Възбуда след 32 минути: Дуисбург поиска дузпа, тъй като Франц Пфане беше блокирал влизане с лакът в шестнайсеторката. Свирката на съдията Феликс Бикел обаче остана безмълвна. Никлас Кьоле (31-ви) и Азиз Бухаддуз (37-ми) пропуснаха още две добри възможности от лявата страна на шестнайсеторката в мач от трета дивизия, изпълнен с шансове и за двете страни през първото полувреме. Малко преди почивката отбраната на MSV се оказа безпомощна. От това се възползва Брошински, който с нисък удар от почти единадесет метра вкара напълно свободно, за да даде преднина на Дортмунд (39.). Зебрите можеха да благодарят на своя пазач, че не се стигна до директен двоен удар. Мюлер отново бе на мястото си срещу Нинма. Дуисбург се прибра в съблекалните с ненужен дефицит.

BVB II - MSV Duisburg16. октомври 2022 г.
BVB II – MSV Duisburg16. октомври 2022 г.

Второто полувреме започна с голямо оживление в централния кръг: Камара падна след контакт с топката. Вероятно Май се беше изправила пред него. Стигна се до сбиване, защото в него се включи и вратарят на MSV Мюлер. След това MSV имаше по-добрите възможности. Bouhaddouz не успя да вкара топката в мрежата от няколко метра след корнер (55.)

BVB II - MSV Duisburg 2:0 Част 216. октомври 2022
BVB II – MSV Duisburg 2:0 Част 216. октомври 2022

След това Дуисбург не успя да постигне много. Точно когато играта се изравняваше, BVB успя да нанесе нов удар. Без да бъде атакуван по какъвто и да е начин, Марко Пашалич успя да навлезе в наказателното поле след двойно подаване с Гиле Буено. От малко по-остър ъгъл нападателят заби топката в късия горен ъгъл. MSV беше победен!

Докато отборът от Дортмунд възвърна надеждата си в битката за изпадане, разликата на „зебрите“ до дъното бе намалена на три точки. Следващата събота ФК Виктория Кьолн ще гостува на „Шауинсланд-Райзен-Арена“. Дортмунд ще играе с SV Meppen по същото време.