SSVg Velbert се върна на първо място след победа над TuRU Düsseldorf

SSVg Велберт се изкачи на първо място в Оберлига Нидеррайн, поне засега, благодарение на домакинската победа с 3:0 (2:0) над Туру Дюселдорф.

След поражението в турнира за Купата на Долен Рейн срещу отбора от областната лига ASV Mettmann и 2:2 срещу VfB Hilden през предходната седмица SSVg Velbert отново спечели. Отборът на Димитриос Папас победи TuRU Дюселдорф с 3:0 (2:0) у дома в петък вечер и ще се върне на върха в таблицата на Oberliga Niederrhein, поне до неделя.

Домакините поеха контрола от самото начало срещу 16-ия отбор в класирането. И след като Исмаел Реммо отправи няколко предупредителни удара, в 22-ата минута той вкара за 1:0. Селу Диало бе започнал контраатака, а Реммо завърши ледено.

SSVg Velbert продължи да доминира в мача, без да създава много шансове за гол. Въпреки това те бяха използвани ефективно. Това се случи и малко преди края на полувремето, когато Мануел Шибенер вкара за 2:0 (44-ата минута), след като топката се отби от Марвин Хилгер.

Note
Note

След смяната на краищата картината остана непроменена. Велберт продължи да играе напред с хъс. Ясин Кая (чрез дроп кит, 48-и) и Хилгер (51-и) имаха още възможности, а Патрик Шиковски дори не успя да уцели празната врата, тъй като се измъкна със стоящия си крак (84-и).

Нищо от това обаче не беше проблем за домакините, тъй като дотогава TuRU Дюселдорф почти не участваше в мача и отправи първия удар към вратата през втората част едва в 86-ата минута. Само две минути по-късно Тимо Мелих се увери в предварителното решение на другата страна с удар с чук в наказателното поле – 3:0 (88-ата минута).

Заслужената победа извежда SSVg Velbert на първо място с 34 точки. KFC Uerdingen (32 точки) обаче са изиграли един мач по-малко и вече могат да продължат в неделя (15:00 ч., RS ticker) у дома срещу 1. FC Kleve.