Треньорът на VfB е самокритичен – Пълна офанзивна сила отново срещу Есен

VfB Oldenburg загуби с 0:1 от SC Freiburg’s U23 в последния ден. Това беше четвърто поредно поражение. Rot-Weiss Essen идва следващата неделя.

VfB Oldenburg преживява първата си криза през настоящия сезон в трета дивизия.

Северногерманците, които след една точка от първите четири мача през сезона бяха в серия от шест мача без поражение и дори спечелиха едноцифрено място в таблицата, са нещо като изненадата на сезона досега. Разбира се: до сензационно играещия лидер на масата – Spielvereinigung Elversberg.

Но напоследък двигателят на Олденбург се задъхва. 0:1 през миналия уикенд във Фрайбург II е вече четвъртото поредно поражение.

Макар резултатът от Брайзгау да звучи близък, той беше категоричен. Отборът на Олденбург действаше твърде предпазливо, твърде дефанзивно.

Приемам го изцяло на своя глава. Трябва да оставите момчетата да тичат. Те са готови да играят футбол, искат да тичат и да бъдат неприятни. Отнех им го. Не можеш да спечелиш такава игра.

Дарио Фоси

Треньорът Дарио Фоси все пак защити отбора си и беше доста остър в самокритиката си. Треньорът за промоцията на VfB заяви за „Magenta TV“: „Приемам го изцяло на своя глава. Трябва да оставите момчетата да тичат. Те искат да играят футбол, да тичат и да бъдат неприятни. Отнех им го. Не можеш да спечелиш такава игра. Ние не сме отбор, който чака. Момчетата опитаха всичко, но не успяха да се справят с нападението.“

Може да се предположи, че 41-годишният треньор отново ще пусне своите подопечни на свобода в следващия двубой – сравнението на промотираните отбори, срещу Rot-Weiss Essen. Обобщение на Фоси след мача с Фрайбург: „Не успяхме да влезем в атака. Ако ги бях подготвил както обикновено, можеше да вкараме гол.“

В неделя (13:00 ч., RevierSport live ticker) Олденбург ще има още един шанс да се разпише срещу Rot-Weiss Essen след четири поражения и съвсем наскоро 180 минути без гол.