След контузия – най-добрият стрелец се завръща в игра

DJK Sportfreunde Katernberg ще посрещне преките си съперници Blau-Gelb Überruhr в контролна среща. Играе също: Kevin Zamkiewicz.

На 23 август Кевин Замкевич получава сериозна травма на коляното. В мача за Купата на Долен Рейн на отбора от областната лига DJK Sportfreunde Katernberg срещу отбора от регионалната лига и защитаващ титлата си SV Straelen (краен резултат 2:4 н.в.), голмайсторът на Katernberg трябваше да бъде заменен още през първото полувреме. „Коляното ми изскочи. Беше дълго време, което пропуснах. Това беше първата ми сериозна травма на коляното. За щастие това беше само капачката на коляното, защото можеше да бъде и по-лошо. От три седмици отново тренирам с отбора“, съобщава Замкевич.

Въпреки това пълнокръвният нападател трябваше да почива два месеца в състезателните мачове и дълго време беше извън игра заради контузия. Но дори и без най-добрия си голмайстор, отборът показа силни изяви и се утвърди на върха. 33-годишният играч беше доволен: „Момчетата наистина свършиха работа от световна класа и спечелиха уверено някои мачове. Беше забавно да наблюдавам отбора. Играем добър сезон и сега не трябва да губим концентрация, за да можем да останем близо до лидерите SG Schönebeck.“

Замкевич отпразнува завръщането си точно осем седмици след контузията на коляното при победата с 5:2 като гост срещу Ратинген II. Миналия ден той се завърна за първи път в стартовата единайсеторка и веднага вкара гол във вратата на Верден-Хайдхаузен. В крайна сметка обаче се стигна до поражение с 1:2 и Катернберг се смъкна на четвърто място. „Подобни игри могат, но не бива да се случват. Не успяхме да изкараме конските си сили на терена. Сега трябва да оставим това зад гърба си“, подчерта голмайсторът.

Всички очакваме с нетърпение мача и искаме да покажем, че с право сме там.

Кевин Замкевич преди двубоя за преследване срещу Überruhr.

В четвъртък (10 ноември, 19:15 ч.) отборът на треньора Саша Фишер ще има възможност да се реабилитира срещу Blau-Gelb Überruhr. И двата отбора имат 28 точки след дванадесет мача и при победа могат да намалят разликата до SG Schönebeck на четири точки. Това е и целта на Замкевич и компания: „Всички очакваме с нетърпение мача и искаме да покажем, че с право сме сред най-добрите отбори.

За да успее, Катернберг ще се нуждае от Кевин Замкевич във върхова форма. Той вкара осем гола в четири мача в лигата, а през миналия сезон беше най-добрият голмайстор в Безиркслигата с 32 гола. Най-добрият му сезон е с фланелката на VfB Frohnhausen. През 2017/18 г. той изстреля клуба към промоция в Ландеслигата с 37 гола.