Треньорът на Гладбах се съобразява със своя „мързелив“ отбор

Поражението от VfL Bochum се отразява на Борусия Мьонхенгладбах. Треньорът Даниел Фарке е на 180.

Далеч от дома Борусия Мьонхенгладбах не се справя този сезон. Резултатът 1:2 във VfL Bochum означаваше седмо гостуване без победа през настоящия сезон.

Това, което беше особено забележимо: VfL изглеждаше по-галантен, играчите дадоха фланелката от гърба си на терена. А Борусия дълго време изглеждаше като хоби отбор, който не е в настроение за 90 минути на „Рурщадион“.

И треньорът на Гладбах Даниел Фарке, който седеше на скамейката, също го видя по този начин. Той не хвърли око на гола на своя отбор за 1:2 и дори преди изключително спорната намеса на VAR, която отмени 2:2, седеше на пейката и външно не изглеждаше щастлив нито за секунда.

Мислех, че сме отчаяни, мислех, че сме мързеливи, изобщо не мислех, че сме бързи.

Даниел Фарке

За това той говори открито след срещата и разкритикува остро своя отбор: „Не бях съгласен с първото ни полувреме – особено с първите 25 минути. Не показахме всички неща, които искахме да направим тук. Цялото мислене не беше смело. Мислех, че сме отчаяни, че сме мързеливи в тичането си, че изобщо не сме бързи в мисленето си.“

В резултат на това Бохум бързо поведе с 2:0 – също и поради пълното затъмнение, преди да допусне втория гол. Фарке: „Мислех, че сме просто мързеливи да тичаме и твърде мързеливи да отидем един на един, твърде мързеливи да осигурим дълбочина.“

Въпреки че Фарке видя реакция след почивката, VfL беше по-присъстващ и тук, Гладбах рядко изглеждаше убедителен и нямаше много шансове за нови голове. Въпреки това Фарке прие единайсеторката си донякъде в крачка: „Мисля, че тогава трябва да се направи комплимент за реакцията, която показахме през второто полувреме, въпреки поражението.“

Въпреки това Гладбах все още чака първата си победа далеч от дома. Сега това ще трябва да почака до 2023 г., защото единственият мач, който остава на Гладбах през този сезон, е домакинството срещу BVB в петък (20:30 ч.), след което те ще се отдадат на дълга зимна почивка.