Union и Freiburg се подхлъзнаха и позволиха на Bayern да се откъсне

Преследвачите на Байерн 1. FC Union Berlin и SC Freiburg изпуснаха точки в предпоследните си мачове преди почивката за Световната купа.

В сряда Фрайбург загуби с 1:3 (0:0) от РБ Лайпциг в мач от горната част на Бундеслигата и вече е едва на трето място с 27 точки.

От друга страна, намиращият се във форма отбор на Лайпциг се изкачи на пето място с 25 точки. Union успя да се справи само с 2:2 (2:2) срещу FC Augsburg и на второ място с 27 точки изостава на четири точки от лидерите.

Айнтрахт Франкфурт също остана в горната част на класирането с победа с 4:2 (3:1) над TSG 1899 Хофенхайм и вече е четвърти с 26 точки.

ФК Шалке 04, който е на дъното на таблицата, получи нова надежда в битката за изпадане с победа с 1:0 (1:0) над FSV Mainz 05. Победата е не само първи успех за треньора Томас Рейс, но и край на негативната серия след седем поредни поражения. Байер Леверкузен напусна зоната на изпадащите за момента с победа 2:1 (0:1) в рейнското дерби с 1 ФК Кьолн.