S04 без гол повече от 500 минути срещу Байерн Мюнхен

В събота (18:30 ч.) ФК Шалке ще играе срещу ФК Байерн Мюнхен. Не може да се очаква поток от голове от S04.

През седмицата ФК Шалке отбеляза важна домакинска победа срещу FSV Майнц (1:0) в Бундеслигата. Това отново дава надежда на Königsblauen в битката за изпадане.

Трите точки бяха толкова важни по няколко причини. Например, защото конкуренцията в долната част на таблицата също отбеляза и сега само домакинският мач срещу ФК Байерн Мюнхен предстои преди дългата зимна пауза.

И ако искате да запазите надеждата си за сензация, по-добре не гледайте статистиката от последните няколко години. Защото цифрите са просто жестоки от гледна точка на S04.

Последните десет двубоя бяха спечелени от рекордьорите. Последният гол, отбелязан от Knappen, също е много отдавна. На 9 февруари 2019 г. някой си Ахмед Кутуку вкара гол за 1:3 в Байерн, за да направи 1:1 междувременно.

Последната победа на Шалке срещу Байерн Мюнхен в Бундеслигата датира от 2010 г.

Оттогава досега са изминали 515 минути, в които Шалке не е отбелязал гол срещу FCB. Единствено стражът Ралф Фарман все още е част от настоящия състав.

От друга страна, Байерн дори не е претърпял пълно раздвижване в състава си през това време. Петима играчи от стартовата единайсеторка от 2019 г. – Свен Улрайх, Джошуа Кимих, Леон Горетцка, Серж Гнабри и Кингсли Коман – също са в състава на Байерн в събота.

Съответно този квинтет не познава поражението срещу Шалке, тъй като последната победа на Königsblauen срещу FCB е дори по-отдавна от последния им гол. В Бундеслигата последната победа на S04 е през декември 2010 г., когато Мануел Нойер все още е на вратата на Шалке. Шалке печели и през 2011 г. – в полуфинала за Купата на DFB Шалке печели с 1:0 в Мюнхен.

Феновете на Шалке мечтаят за такъв резултат в събота. Защото сънуването не е забранено…