Трилър в продълженията на Европейското първенство: домакините от Англия си проправят път към полуфиналите

В първия четвъртфинал на Европейското първенство по футбол в Англия домакините трябваше дълго време да треперят срещу Испания. Едва шест минути преди края на редовното време Ела Тун от Манчестър Юнайтед изравни резултата за 1:1 в Брайтън.

След това Джорджия Стануей от Байерн Мюнхен направи полуфинала перфектен с далечен удар за 2:1. Естер Гонсалес вкара първия гол за Испания в 54-ата минута. Фаворитите за титлата от Острова ще се изправят срещу победителя от мача Швеция-Белгия в последната четворка. Досега англичанките нямат европейска шампионска титла.

Германия ще се бори за място на полуфиналите срещу Австрия в Брентфорд, Западен Лондон, тази вечер. Двата женски отбора на Франция и Нидерландия ще се срещнат в събота.

Единайсетте от DFB отново могат да разчитат на най-добрия голмайстор на Бундеслигата Леа Шюлер след едноседмично прекъсване на тренировките заради инфекция с корона. Вероятно обаче тя ще има само роля на „уайлд кард“, тъй като бе заместена от капитана Александра Поп и изостава в тренировките след седмица в хотелската стая.

Безплатни напитки и знамена на Германия очакват верните фенове на отбора на DFB край мача в Брентфорд. Женският отбор има безупречен рекорд в Англия досега: Три мача в групата, три победи и нито един допуснат гол.