Отбор от областната лига пада с двуцифрен резултат – „Огромен удар!“

Какъв използван ден за отбора от областната лига ESC Preußen! Отборът на треньора за промоция Манфред Шрьодер претърпява провал в Бургталтендорф.

Двуцифрен резултат е много рядко срещан в Безиркслигата. Особено когато двата отбора са само на пет места в таблицата преди мача. Но в неделния следобед моментът настъпи: SV Burgaltendorf помете от терена промотирания в Безиркслигата ESC Preußen с 10:2 (5:1) и нанесе най-високото поражение за сезона на своите съперници.

Гостите дори поведоха с мълниеносен гол на топ реализатора Кай Хофман (4-та минута), но на полувремето Бургталтендорф вече имаше комфортна преднина от 5:1. През второто полувреме нещата за ESC станаха още по-ожесточени. Фаворитите добавиха още пет гола и направиха разгрома перфектен за Прусия. Дори вторият гол на Хофман не може да промени това.

Естествено, гостите бяха много разочаровани. Поражението в амбициозния SVA със сигурност не е срамно, но отговорните лица първо трябва да се примирят с това двуцифрено унижение.

Това вече е огромен удар! Дори повеждаме и имаме шанс да покачим на 2:0, но след изравнителния гол се сриваме напълно.

Manfred Schröder.

Съответно старши треньорът Манфред Шрьодер беше зашеметен от представянето на своя отбор. „Това вече е огромен удар! Дори повеждаме и имаме шанс да покачим на 2:0, но след изравнителния гол се сриваме напълно. В следващите три мача преди зимната пауза ще се опитаме да спечелим една или две точки и след това да измислим нещо за втората половина на сезона. Не можем да продължаваме така“, каза треньорът пред RevierSport.

Note
Note

След доброто начало на сезона единайсеторката на Шрьодер загуби последните три мача в лигата и чака победа вече повече от два месеца (08 септември, 2:1 срещу Ратинген II). Въпреки това клубът от Безиркслигата все още е над чертата и има четири точки преднина пред първото място за изпадане, което се заема от втория отбор на SC Velbert.