Вече сте готови за 9-ата титла от Европейския шампионат? Германия – Австрия, четвъртфинал

Навреме за четвъртфинала на Европейското първенство срещу Австрия най-добрият голмайстор на Бундеслигата Леа Шюлер се завърна на тренировъчното игрище.

24-годишният нападател на ФК Байерн Мюнхен трябваше да вземе едноседмична почивка заради положителна коронарна проба, но беше добре представен от капитана Александра Поп и вероятно ще бъде разгледан само за ролята на „уайлд кард“ тази вечер (21:00 ч. централноевропейско време). След три победи в три мача от групата без допуснат гол, отборът на DFB ще влезе в съседския двубой като фаворит.

Nicole Billa: „Насладете се на играта „

Австрийската международна нападателка Никол Била заяви след последната тренировка на стадиона на Брентфорд, където мачът ще започне в 21:00 ч. централноевропейско време: „Във футбола винаги имаш шанс. Разбира се, Германия е фаворит, това не може да се отрече. Но тези, които ни познават, гледат и следят, знаят, че ще влезем в мача с всичко, което имаме, и ще се опитаме да запазим сърцето си на терена, за да се насладим на играта.“

Австрийците оставиха зад себе си двукратните европейски шампиони от Норвегия в груповата фаза. Цели 13 играчи в състава на мениджъра на отбора Ирене Фурман имат договори в германската Бундеслига. Австрия вече достигна до полуфиналите на Европейското първенство през 2017 г.

Англия вече се класира за финалната четворка след трилъра срещу Испания. Победителите в германско-австрийския двубой ще се изправят срещу Франция или защитаващия титлата си отбор на Нидерландия на 27 юли. Така че жените от DFB все още имат да извървят дълъг път, преди да спечелят 10-ото си европейско първенство.