Победната серия на Шермбек продължава, преднината на Бьовингхаузен се увеличава

ТуС Бьовингхаузен вече беше взел преднина в мача за върха срещу Вестфалия Ринерн в събота. Един ден по-късно първият отбор в преследването падна. Междувременно Шербек продължава да печели.

Още в събота вечерта беше ясно, че TuS Bövinghausen ще остане на върха в таблицата и след 14-ия мач от Оберлига Вестфалия. В топ мача с Westfalia Rhynern промотираният отбор спечели с 2:0 и така си осигури четири точки аванс пред Rhynern.

Благодарение на победата на Бьовингхаузен SC Preußen Münster II също изостава с четири точки. Така единствената грижа на SC Paderborn II беше да си спечели пространство и да си осигури второто място за промоция. Отборът на Киран Шулце Мармелинг започна добре.

Дениз Биндеман, който вече има пет участия в Регионална лига Запад през тази година, даде преднина на Мюнстер след 20 минути. Но Марлон Лакемпер върна домакините в резултата с на пръв поглед неуместен удар, който премина над Роман Шабинг и влезе в мрежата (36-и). Победният гол нямаше да бъде отбелязан. Това увеличи преднината на TuS Bövinghausen на върха на три точки.

Гютерслох пропилява преднина от 2:0

Преди началото на сезона се очакваше ФК Гютерслох да бъде в горната група. Но след слабото начало на сезона FCG преследва полето. Съвсем наскоро, след три поредни победи, те претърпяха нов неуспех, като загубиха с 0:1 от Айнтрахт Рейн. Тази седмица беше необходим отговор – и първоначално всичко изглеждаше добре. Тим Манщайн даде преднина на Гютерслох срещу Sportfreunde Lotte преди почивката (45-ата минута).

Малко след почивката Маркус Еско увеличи преднината си (50-та точка). Но Sportfreunde се върна чрез Леон Шмидт и остана в играта (55.). В заключителната фаза Юлиан Фромман вкара гол, за да изравни 2:2 (82-ата минута), но това не беше достатъчно: последната дума имаше Шмид, който вкара втория си гол, за да направи резултата 3:2 за Sportfreunde Lotte (90-ата минута), и по този начин направи подхлъзването на FCG перфектно. Гютерслох пропусна следващия шанс да намали разликата до върха. Междувременно Lotte спечели малко пространство в дъното на таблицата.