Какво казва Йошида от Шалке за двубоя с Германия

Мая Йошида от FC Schalke 04 е капитан на японския национален отбор. Ето какво казва защитникът преди сблъсъка с Германия в сряда.

С Мануел Нойер, Леон Горетцка, Лерой Сане и Тило Керер четирима играчи с минало в Шалке са част от състава на националния отбор на Германия за Световното първенство. Междувременно единственият настоящ специалист на Шалке, който ще участва в турнира в Катар, ще играе за откриващия съперник на отбора DFB.

В сряда (14:00 ч.) в Япония ветеранът в отбраната на Шалке Мая Йошида ще изведе „сините самураи“ на терена. 34-годишният играч е капитан и неизменна част от националния отбор с опит от 122 мача. Този статут едва ли ще се промени въпреки смесените му изяви за Шалке.

В долната част на Бундеслигата Йошида, който пристигна от Италия през лятото, е играчът на терена с най-много изиграни минути. Въпреки това Йошида не е напълно безпричинен за неуспешната първа половина на сезона и 32-те допуснати гола в 15 мача – особено като се има предвид, че му липсва скорост.

Но поне по време на Световното първенство централният защитник може да забрави за мрачния период в Рур досега. „В момента се чувстваме спокойни, но постепенно натрупваме усещане за напрежение“, съобщи той на началната страница на Японската футболна асоциация в неделя. „Откакто пристигнахме тук, получаваме здравословна храна, спокоен сън и внимателни грижи.“

Преди двубоя с Германия обаче имаше един проблем. Генералната репетиция срещу Канада е загубена с 2:1. „Имаше някои играчи, които не можаха да пътуват с нас до Дубай (мястото на провеждане, бел. ред.)“, каза Йошида, визирайки няколко отсъстващи. Липсваше например капитанът на Щутгарт Ватару Ендо. „Но съм сигурен, че са гледали мача. Определено е важно да сме на една вълна като отбор.“

Note
Note

Интензивността на тренировките е увеличена преди откриването на Световната купа, според Йошида, който каза в неделя: „Ще изострим подхода си към играта. Трябва да обсъдим какво бихме направили срещу Германия и да усъвършенстваме общия си план, къде да упражняваме натиск и как да владеем топката.“

Възможно е самият Йошида да предостави ценни сведения за плана на Япония за мача. В крайна сметка при загубата на Шалк с 2:0 от Байерн в последния мач преди почивката той се защитаваше срещу Серж Гнабри, Джамал Мусиала или Томас Мюлер, които може да са в стартовата единайсеторка на Германия в сряда.