Два отбора от Оберлигата си осигуряват билети за полуфинала

В състезанието Westfalenpokal 2022/2023 два от четирите четвъртфинални мача се проведоха в събота, 19 ноември 2022 г. Два отбора от горната лига надделяха.

В първите две от четирите четвъртфинални двойки двама представители на Оберлига Вестфалия постигнаха по една победа далеч от дома в събота и се класираха за полуфиналите на Вестфаленпокал през 2023 г.

АСК 09 Дортмунд спечели с 3:1 при гостуването си на SV Kutenhausen-Todtenhausen, който преди това беше фаворит. Пред 750 зрители Луис Вайс (11-та), Ларс Варшевски (39-та) и Елиас Боади Опоку (39-та) направиха всичко ясно за фаворитите през първите 45 минути. Kjell-Timon Rolfes (84-и) успя да намали резултата на 1:3 за отбора от областната лига Kutenhausen-Todtenhausen.

Във втория четвъртфинален двубой за деня SC Delbrücker спечели срещу RSV Meinerzhagen. Отборът от Оберлигата спечели с 3:1 пред 500 зрители на терена на отбора от Вестфаленлигата, като след 45 минути резултатът беше 1:0 за домакините. Анас Ахабах (22-ри) бе извел Майнърхаген напред.

През второто полувреме Патрис Йоан Хайзингер (47-и) и Гювен Каплан (78-и, 82-и) обърнаха мача в полза на отбора от Делбрюк.

Това означава, че са определени двама от четиримата полуфиналисти. Третият участник ще бъде определен в сряда, 23 ноември 2022 г., от 19:30 ч. между FC Gütersloh и SC Obersprockhövel. Отборът на Гютерслох се намира в добра форма и беше добре подготвен за мача за купата през седмицата в събота в мача от лигата срещу TuS Erndtebrück (4:2).

Все още не е ясно кога ще се проведе четвъртият полуфинал между Rot-Weiß Erlinghausen и Spielvereinigung Erkenschwick. Както съобщи RevierSport, мачът, насрочен за събота, е бил отменен в петък.