Sonsbeck разваля скока на TVD Velbert на второ място

ТВД Велберт пропусна да скочи на второ място в Оберлига Нидеррайн. Срещу SV Sonsbeck отборът на трето място отстъпи с 2:2 в добавеното време.

В събота в програмата беше включен и мач от 19-ия ден в Оберлига Нидеррайн. Мачът между SV Sonsbeck и третия в класирането TVD Velbert беше изтеглен напред. В крайна сметка SV Sonsbeck успя да постигне равенство 2:2 в последната секунда.

Със седем поредни непобедени мача в първенството зад гърба си, отборът на Велберт пътува до промотирания отбор, който през почивния уикенд се поклони на Нидеррайнпокал от Оберлигата. Срещу Ратинген Зонсбек отстъпи с 0:3 у дома след провалена начална фаза, продължила само единадесет минути.

В началото на мача с TVD нещата също се развиха в ущърб на домакините, като гостите отново започнаха по-добре. Фабио ди Гаетано (9-и) имаше нужда от по-малко от десет минути, за да изведе Velbert начело. И допълнително подчерта статута на Велберт като топ отбор, като го увеличи на 2:0 (30) – по същото време на полувремето в Зонсбек.

През второто полувреме Sonsbeck започна много по-добре. Клаус Кайзерс (52 г.) даде нова надежда на промотирания отбор с 1:2. Дълго време изглеждаше, че гостите ще успеят да задържат преднината си, но в последната секунда SV Sonsbeck действително успя да изравни чрез Philipp Elspaß (90.+8).

С късния жребий TVD Velbert пропусна да скочи на второ място. Повишеният отбор от Зонсбек остава над дъното на таблицата с 24 точки.

Продължаваме с 19-ия ден от мачовете в Оберлигата в неделя (27 ноември). KFC Uerdingen иска да си върне второто място с победа в Sportfreunde Hamborn, докато SpVg Schonnebeck посреща отбора от дъното FSV Duisburg. Schwarz-Weiß Essen трябва да се изправи срещу TuRU Düsseldorf.

SV Sonsbeck трябва да играе с Sportfreunde Baumberg в ден 20, TVD Velbert приема SpVg Schonnebeck. И двата мача ще се проведат в събота, 3 декември.