Аахен губи, след като води с 2:0, Шалке II – 1:1 срещу отбор от Оберлигата

Сряда вечер беше време за контролни срещи за отборите от Регионална лига Запад и Оберлигата. Прегледът.

Алемания Аахен допусна поражение в този вероятно последен контролен мач преди началото на официалния сезон. Вторият отбор в Регионалига Запад загуби с 2:3 от люксембургския първодивизионен ФК Вилц 71 в сряда вечерта.

И то въпреки че водеше с 2:0 на почивката. Марк Браснич се беше разписал на два пъти за отбора на треньора Хайнер Бакхаус (10, 19). Но след като допуснаха голове в 61-ата, 66-ата и 80-ата минута, TSV изпуснаха мача от ръцете си в съседната страна. Какво означава това за кампанията в лигата, ще стане ясно на 3 февруари. Тогава Алемания започва мисията си за промоция при гостуването на Борусия Мьонхенгладбах U23.

U23 на ФК Шалке 04 започват кампанията си в регионалната лига тази събота (14:00 ч., RS live ticker), когато приемат Rot Weiss Ahlen. Кралскосините също не успяха да спечелят контролната си среща в сряда вечер. Отборът от Долен Рейн Оберлига Spvg Schonnebeck удържа равенство 1:1 с талантите на S04. Торбен Керн изведе гостите от Есен напред в резултата в 60-ата минута. Изравнителното попадение бе дело на Джоуи Мюлер (76′).

Първият съперник на Шалке – Ален, в сряда също се изправи срещу отбор от Оберлигата, а именно Тюркспор Дортмунд от Вестфалия. И RWA завършиха подготовката си с чувство за постижение. Отборът на Бьорн Йоппе спечели с 3:2 срещу първодивизионния петодивизионен клуб. След като Ален поведе (26′), Илиас Анан обърна мача в полза на гостите от Дортмунд с попадения (28′, 48′). Но Ален нанесе ответен удар (55′, 77′).

SG Wattenscheid побеждава Wacker Obercastrop

В следобедните часове 1. ФК Дюрен подхрани увереността си за остатъка от сезона. ФКД спечели с 4:2 при гостуването си на FSV Франкфурт от югозападната дивизия. Яник Шльосер (5, 26) и новото попълнение Симон Бройер (40) бяха открили чиста преднина още на почивката. Ромео Айгбекаен (80) увеличи преднината на 1:3 (68), преди FSV да вкара последния гол с дузпа в последната минута.

SG Wattenscheid 09 отпразнува победата в сряда след две равенства в последните си контролни срещи. Отборът на Енгин Явузаслан спечели с 3:1 при гостуването си на отбора от Вестфаленлигата Вакер Оберкастроп.

Резултатът беше 1:1 на полувремето. Брайтни Игбинадолор от Вакер беше изравнил малко преди полувремето, след като Нико Тиер (19) от Ватеншайд им беше дал преднина. Серхат Качмаз (47) и Феликс Касалино (57) изведоха клуба от Оберлигата напред през второто полувреме.