Аахен сваля Гютерслох, преследва триото около Вупертал се изплъзва

Докато Алемания Аахен си е свършила домашното на върха на таблицата в Регионална лига Запад, съперниците им се препъват. А ползите за децата от мазето.

Алемания Аахен защити позицията си на върха в таблицата на Регионалига Запад с убедителна победа с 4:0 над ФК Гютерслох. На стадион „Тиволи“ никога не е имало съмнения относно победителя в мача.

Килиан Паглиука откри резултата след само седем минути, а Марк Браснич бързо увеличи преднината си на 2:0 (20′). След почивката Тило Тьопкен (52) и Саша Струич (56) увеличиха резултата.

1. 1 ФК Бохолт успя да постигне само равенство 0:0 на терена на СК Виденбрюк – недостатъчно, за да не изостава от лидера в лигата Аахен. Бохолтци просто не можеха да влязат в наказателното поле на противника си.

Другите отбори, преследващи Алемания, също изпитваха затруднения. Третият в класирането Фортуна Кьолн завърши наравно 2:2 на терена на долния клуб SV Lippstadt 08. Головете първоначално бяха отбелязани от Ник Мюнстерс (42) и Анри Карло Матер (62).

След това аутсайдерите дори поведоха в резултата – Ларс Холткамп вкара за 2:1 (73′). Преднината обаче нямаше да продължи дълго – Доминик Ланиус (78) веднага изравни.

Вупертал загуби от клуба от долната част на таблицата Вегберг-Бек

От своя страна Вуперталер СВ претърпя поражение с 3:1 при гостуването си на ФК Вегберг-Бек. Лион Швеерс им бе дал аванс от 1:0 (9′).

След това обаче Wegberg-Beeck се развихри и в рамките на 22 минути направи 3:1 чрез Тимо Борнеман (50′), Шпенд Хасани (61′) и отново Борнеман (72′).

FC Wegberg-Beeck - Wuppertaler SV 3:1 24 февруари 2024 г.
FC Wegberg-Beeck – Wuppertaler SV 3:1 24 февруари 2024 г.

Докато ФК „Вегберг-Бек“ празнува много важна победа в битката за изпадане и прави всичко възможно да избегне удължаването на рекорда си по изпадане, на „Вупертал“ едва ли им се налага да примигват в горната част на таблицата. Алемания Аахен вече е на цели десет точки от тях.

След равенството на Фортуна Кьолн WSV са четвърти. Двойката все още може да се смъкне надолу в таблицата, ако RWO спечели срещу Фортуна Дюселдорф II в неделя, 25 февруари.

Междувременно вторият отбор на ФК Шалке 04 завърши наравно 0:0 при гостуването си на SV Rödinghausen. Резервите на ФК Кьолн и Борусия Мьонхенгладбах също завършиха наравно 1:1 в малкото рейнско дерби след голове на Оливер Шмит (68′) и Якоб Италиано (75′).