Алемания Аахен печели с 10:0 в Бергхайм – двубой от втория кръг на регионалната лига

След поражението с 0:3 в Бохолт Алемания Аахен се справи с лекота със задължителната задача в турнира за Купата на Среден Рейн. Сега във втория кръг ги очаква отбор от регионалната лига.

Само три дни след категоричното поражение с 0:3 от лидера в регионалната лига 1. ФК Бохолт, Алемания Аахен отново беше търсена. В мача за наваксване на изоставането от първия кръг на Mittelrhein Cup аахенци се изправиха срещу отбора от областната лига Hilal Maroc Bergheim. Предварително е било договорено, че мачът ще се играе в Тиволи, а не в Бергхайм.

Треньорът Хайнер Бакхаус направи сериозни ротации в състава си срещу третия отбор в областната лига Mittelrhein. Само Робин Афамефуна, Килиан Паглиука, Юлиан Шверман и Влерон Статовци се завърнаха в стартовата единайсеторка в сравнение с поражението в Хюнтинг, като шанс получи и 18-годишният защитник Ноа Фьорстер от отбора до 19 години.

Всичко е ясно на почивката

Аахенци се нуждаеха от малко време, за да се раздвижат, но след това всичко дойде накуп. Шверман откри резултата в 19-ата минута, а до края на полувремето Винсент Шауб (24/29/44), Паглиука (27) и Браснич (31) увеличиха резултата до комфортните 6:0.

Бакхаус направи четири промени на почивката, Аахен падна на по-ниска предавка, но един играч все още беше в настроение. Бейхан Аметов използва 25-ия си рожден ден като възможност да отбележи требъл (64/71/89). Дъстин Уилмс също се разписа малко преди края (87′), поради което крайният резултат беше дори двуцифрен

2-ри кръг на купата изтеглен

С победа с 10:0 Алемания Аахен се класира за втория кръг на купата със стил. Жребият за този кръг беше изтеглен едновременно с мача в Аахен.

Аахенци ще се изправят срещу FC Wegberg-Beeck в двубой от регионалната лига. Останалите отбори от регионалната лига, от друга страна, бяха в малко по-добро положение. Фортуна Кьолн гостува на отбора от Kreisliga SV Bergfried Leverkusen, докато 1. ФК Дюрен гостува на отбора от Безиркслигата SV Germania Eicherscheid. Междувременно Виктория Кьолн ще се изправи срещу FC Pesch от регионалната лига.