Англия срещу Испания: Четвъртфинали на Европейското първенство за жени

След груповата фаза на Евро 2022 за жени, първата четвъртфинална среща между Англия и Испания е насрочена за тази вечер от 21:00 ч. Англия спечели групата си с три триумфа и остава на път да спечели първия си голям турнир у дома

Треньорът на английския национален отбор по футбол Сарина Вигман обяви на пресконференция, че играчите ще трябва да играят под най-голямо напрежение срещу най-добрите съперници в Европа. „Затова просто се опитваме да играем футбол, да дадем най-доброто от себе си и да се опитаме да използваме силните си страни и слабостите на противника“, обяснява Уигман.

Докато Англия премина груповата фаза с лекота, Испания трябваше да се бори упорито, за да достигне до четвъртфиналите. Ла Роха започна турнира с комфортна победа над Финландия с 4:1, но загубата от Германия с 2:0 през втория ден означаваше, че трябва да вземе точка от последния си мач в групата срещу Дания. Испанките се класираха за четвъртфиналите след германките, след като спечелиха два от предишните си три мача. След като отпаднаха на четвъртфиналите на последните две европейски първенства, сега испанците мечтаят да достигнат до полуфиналите за втори път в историята си.

Англия е фаворит, но загубата в последните 26 мача подсказва, че испанците няма да улеснят домакините в сряда.

През следващите четири дни Германия ще играе с Австрия, а Швеция – с Белгия. Последният четвъртфинален мач на Франция е срещу Холандия в събота.