Аржентина побеждава Мексико с 2:0, а Франция се поздравява с победа над Дания с 2:1

Франция стана първата страна, която се класира за последния 16-и кръг на Световното първенство по футбол в Катар. Нападателят на Пари Сен Жермен Мбапе се изравни със Зинедин Зидан в класацията на голмайсторите на френския национален отбор с попадение при победата над Дания във втория ден от Световното първенство по футбол 2022 в Катар.

Това беше ден на емоции за Австралия, която в събота победи Тунис с 1:0 и постигна третата си победа в 18 мача. В средата на първото полувреме Duke изведе Австралия напред с глава. Австралия нямаше победа на Световната купа от 2010 г., когато победи Сърбия.

Франция е начело на група D с шест точки, след като победи Дания с 2:1 в другия мач от групата в събота. Австралия е с три точки, а Дания и Тунис – с по една.

Аржентина победи Мексико с 2:0 в Група С с голове на Лионел Меси и Енцо Фернандес. По този начин „гаучосите“ остават в надпреварата за последния 16-и кръг след поражението на старта срещу Саудитска Арабия.

Роберт Левандовски с асистенция и гол и вратарят Войчех Шчесни, който спаси дузпа на Салем Ал-Даусари точно преди полувремето, помогнаха на Полша да постигне важна победа с 2:0 във втория си мач от група С, с което сложи край на добрата форма на Саудитска Арабия след победата над Аржентина.