Ауе побеждава при дебюта на Дочев, Елверсберг се изправя срещу отбор от Бундеслигата

Два отбора от трета дивизия участваха в тестови мачове тази сряда. Ето как се развиха мачовете на съперниците от MSV Duisburg и Rot-Weiss Essen.

В момента клубовете от трета дивизия се подготвят за втората половина на сезона. Това се отнася и за клубовете на Ревие MSV Duisburg и Rot-Weiss Essen. И двамата тренират отново от миналата седмица. Скоро предстоят първите тестови мачове. В петък Зебрите ще играят с Vitesse Arnhem, а на следващия ден RWE ще бъде домакин на SC Paderborn.

Някои от съперниците в лигата вече са по-напред и са натрупали игрова практика. Тази сряда например в действие бяха Erzgebirge Aue и SV Elversberg. И двамата трябва да са доволни от представянето си – въпреки че SVE, за разлика от Aue, претърпя поражение.

Отборът на Елверсберг загуби от TSG Hoffenheim. Но впечатляващият краен резултат от 3:4 срещу отбор от Бундеслигата е доста достоен за уважение. Особено след като лидерите в трета дивизия се оттеглиха на почивката с изоставане от 0:2 (Георгиньо Рутер, 23./41.).

След почивката SVE на няколко пъти се върна в мача. Първо Валдрин Мустафа намали изоставането (55-та минута). След това за аутсайдерите вкараха Израел Суеро Фернандес (61-ви) и Ерос Дакай (77-ми). Но Хофенхайм продължи да се откъсва (Том Бишоф, 57-и; Давид Моква, 63-и).

Междувременно Ауе отпразнува втората победа в серията си от тестови мачове. Последният мач беше с 1:0 срещу съперника от лигата ФК Халешер.

В сряда новият треньор Павел Дочев взе участие за първи път. Срещата беше срещу отбора от Оберлигата VFC Plauen. FCE спечели с 3:1.

Омар Сиярич изведе застрашения от изпадане отбор на Auer начело (18-о място). След изравнителния гол (31-ви) Дочев направи пълна промяна на полувремето. Сред новите играчи бяха Борис Ташчи и Елиас Хут (55., 64.), които вкараха голове за саксонците.