Байройт са последни, Verl преминават RWE и сега са девети

В 3-та дивизия в неделя започна двубоят в мазето между Байройт и SC Verl. Verlers спечели с 3:1 (1:1).

В трета дивизия повишеният SpVgg Bayreuth вече беше подложен на натиск срещу SC Verl. Целта беше да се спечели малко пространство в дъното на таблицата и да не се позволи на SC Verl – също един от кандидатите за долните места – да се отдалечи. Планът се проваля, тъй като източните вестфалци печелят с 3:1 в Байройт.

Verl започна по-добре, в резултат на което Николас Сеса поведе след 14 минути. Кръст отляво се озова в петметровата зона на Байройт. За известно щастие топката стигна до Максимилиан Волфрам в лявата половина на терена, който подаде на Сеса в центъра. Бившият играч на Хайденхайм подлуди съперника си на десет метра пред вратата с трик с тяло – след това завърши сухо, за да направи резултата 1:0.

Но домакините не бяха шокирани. Александър Ноленбергер изравни 0:1 преди 30-ата минута. Бившият играч на Есен Феликс Вебер изигра силна дълга топка от централния кръг вляво в наказателното поле. Ноленбергер проби и от седем метра насочи в левия ъгъл. В съблекалнята резултатът беше 1:1.

След почивката Мартин Томан имаше чудесна възможност да върне Verl начело. След малко повече от час той се справи по-добре. След разбъркване в наказателното поле на домакините топката попадна в Wolfram, който вкара от над 20 метра и даде преднина на Verl.

Този път домакините не се върнаха, а напротив: Verl добави към актива си, а Joel Grodowski вкара девет минути преди края, за да реши мача. Наградата за Verl: наред с други, той отново задмина Rot-Weiss Essen и Verlers вече са на девето място. Байройт е в дъното на таблицата с девет точки.

Следващият мач на Байройт е в понеделник (24 октомври, 19:00 ч.) при ФК Халешен. SC Verl трябва да играе с Erzgebirge Aue в неделя (23 октомври, 14:00 ч.)