Баумгартл отпада от състава на Санкт Паули

Преди домакинския мач с ФК Санкт Паули ФК Шалке прави няколко промени в състава си.

Вместо да се подготвя бавно за домакинския мач срещу ФК Санкт Паули, защитникът на Шалке Тимо Баумгартл публикува видео в Instagram, на което се вижда как е по време на фитнес тренировка.

Той прави скокове върху черна кутия. Индивидуална сесия в деня на мача – защото той няма да бъде в състава за тежкия мач във втора дивизия. Обикновено отборът вече е заедно в този момент в деня преди домакинския мач.

След слабите 45 минути в отчайващото общо представяне на отбора срещу 1. ФК Магдебург (0:3) треньорът Карел Гераертс очевидно прави сериозни промени в състава. Баумгартл вероятно е най-тежко засегнатият. Но както съобщава Sky, Марчин Камински също ще бъде ротиран от стартовата единайсеторка. Според доклада Рон Шаленберг ще започне в централната защита.

През седмицата отборът е провел голяма дискусия. „Играчите имат много отговори в главите си. Ето защо беше важно за тях да говорят за своите емоции и мисли. Всеки трябва да каже истината в очите“, заяви Гераертс на пресконференцията в сряда. И треньорът очевидно също е намерил отговори и иска да даде на отбора си ново лице срещу лидерите в Бундеслига 2.

„Винаги имам идея какво искаме да направим“, каза той на пресконференцията. „Можеш да си легнеш със спокойствие, има план за мача, който не е съставен случайно“, каза треньорът. Това очевидно сега означава и че предишните редовни играчи като Камински ще получат почивка

Промените може да се окажат и последната капка за треньора. Защото натискът върху Гераертс се увеличава. Шалке 04 все още се намира на четири точки от зоната на изпадащите и първото място за изпадане. Но още едно поражение в петък вечер срещу Санкт Паули може да влоши още повече и без това нестабилната ситуация