Безпроблемно на четвъртфиналите – сега ви очаква миналогодишното изпитание

Preußen Мюнстер победи категорично Vestia Disteln във Вестфаленпокал. Вече са определени всички четвъртфиналисти.

В края на четвъртфиналите във Вестфаленпокал не се стигна до голяма изненада. Преусен Мюнстер беше домакин на Vestia Disteln от Ландеслигата и отпразнува подобаваща победа: третодивизионният отбор спечели със 7:1.

Разликата от четири класи беше ясна от самото начало. Треньорът Саша Хилдман включи седем свежи играчи в стартовата единайсеторка. Дистелн оцеля десет минути без да допусне гол, след което Дариус Гиндовеан даде преднина на Мюнстер (11).

Жоел Гродовски вкара два пъти (22-ра, 33-та), Марвин Бенжаминс (36-та) и Торбен Детърс (44-та) увеличиха преднината на 5:0 на почивката. През второто полувреме Гродовски вкара третия си гол (55-и), а Кевин Шахт също беше успешен (79-и). Преди това Дистелн получи правото да ликува: Яник Гьоке вкара утешителния гол за аутсайдерите.

Освен резултата, за Мюнстер имаше и добри новини: Шайбу Убеяпва отпразнува завръщането си от контузия и бе заменен през второто полувреме. Марчело Романо, който през миналия сезон игра за ETB SW Essen, а в момента е успешен голмайстор във втория отбор на Преусен, също се появи на терена за около половин час.

Scores
Scores

С очакваната победа на третодивизионния отбор четвъртфиналното поле във Вестфаленпокал е пълно. В следващия кръг Мюнстер ще се изправи срещу SpVgg Erkenschwick, с които все още има да урежда сметки. Миналата година Преусен бяха елиминирани след изпълнение на дузпи срещу отбор от Вестфаленлигата.

В останалите мачове SV Rödinghausen ще срещне Arminia Bielefeld, SG Wattenscheid SC Verl и RSV Meinerzhagen SV Lippstadt. Точните дати все още не са определени.

За Мюнстер обаче засега се преминава към трета дивизия. След поражението с 0:1 от лидера Динамо Дрезден в събота ги очаква втородивизионният Jahn Regensburg.