Безумен край: Тунис печели с 1 : 0 срещу световния шампион Франция – и все пак трябва да се прибере у дома

Последните минути на мача на Тунис срещу Франция на Световното първенство в Катар бяха абсолютно безумни. След като французите, които още преди мача се бяха класирали за 16-ия кръг, разочароваха през първото полувреме, Антоан Гризман вкара изравнителен гол в последната минута, за да направи 1:1. френските репортери, журналистите и фотографите на място, почти всички си мислеха, че мачът е свършил – а Bleus някак си бяха спасили честта си и спечелиха за 10-и пореден път…

Но треньорът на тунизийския отбор обжалва френския гол. Съдията се консултира с видеоматериала и голът не е зачетен.

Тунизийският капитан Уахби Хазри, който играе за френския Монпелие, вкара победния гол в 58-ата минута – за отбора, воден от Елис Скири от Кьолн.

Австралия празнува влизането си в последните 16 – Дания отпадна

В същото време Дания, отбор, който преди това беше оценяван като много силен, загуби от Австралия пред 41 232 зрители в Ал-Вакра. С изключение на отбранителното си, но неуспешно представяне при загубата от Франция с 2:1, на отбора на треньора Каспер Хюлманд му липсваше всичко, което го направи толкова успешен в предишните две години.

„Много съм разочарован. Отборът игра много добре в продължение на година и половина, а сега съм тъжен и разочарован“, каза Хюлманд. А защитникът Йоахим Андерсен призна: „Просто не беше достатъчно добър. Това е фиаско.“

Германия ще играе с Коста Рика в Катар в неделя – под ръководството на френската съдийка Стефани Фрапарт.