„Безумен шанс“ – Сега SSV Ulm 1846 иска повече

Четвърти срещу трети. RWE срещу Улм – това не можеше да се очаква. Трябва да е емоционално пред пълната зала в Есен. Гостите също са загърбили пасивността си.

Всъщност е лудост, че говорим за сблъсъка между четвъртия и третия в трета дивизия между Рот-Вайс Есен и SSV Ulm 1846 (събота, 14:00 ч.).

РВЕ, почти изпаднал миналата година, срещу промотирания отбор, който почти всички имаха на радара си, когато ставаше дума за първия изпаднал отбор. А сега и това: ако RWE спечелят, те ще се изкачат на местата за изпадане под собствена пара – с перспектива за още.

Ако Улм спечелят, те определено ще имат възглавница от пет точки на четвъртото място. Каква перспектива, така че не е изненадващо, че първите играчи на Улм вече оставят настрана своята сдържаност.

Те имат пълното право да бъдат такива. В „Кикер“ Ромарио Рьош гледа напред и е нетърпелив да атакува преди сблъсъка на „Хафенщрасе“: „В съзнанието ни вече не става въпрос за оставане в лигата. Искаме да затвърдим позицията си в таблицата. Това е и реалистично в настоящата ни ситуация. Това е фантастична възможност, която имаме срещу преките ни съперници. Искаме да сърфираме на тази вълна колкото се може по-дълго.“

Това е невероятна възможност, която имаме срещу нашите преки съперници. Искаме да сърфираме на вълната толкова дълго, колкото можем

Ромарио Рьош

SSV Ulm, които пътуват до Есен с пълен състав и ще бъдат придружени от около 350 фенове, играят в сезон, който е труден като за промотирани отбори. През 2024 г. те все още са непобедени с три победи и две равенства. Rot-Weiss Essen също бяха победени в Улм в първия мач, като крайният резултат беше 1:2 от гледна точка на RWE.

Ето защо Есен иска да се реваншира, при това пред фантастична публика, като до сряда вече са продадени 16 000 билета. С дванадесетия човек това би трябвало да е достатъчно, за да може RWE да си осигури пета поредна домакинска победа. Най-добрият домакински отбор ще се изправи срещу третия най-добър гостуващ отбор. SSV вече са спечелили шест от 13-те си мача – за последно в Арминия Билефелд.

Нищо чудно, че самочувствието на Улм расте. Което важи и за RWE, особено след голямата победа като гост на лидера Jahn Regensburg