Безумие с голове в Шонебек, Крей разтърсва Ратинген, ETB втори

Осмият ден в Оберлига Нидеррайн явно принадлежеше на отборите от Есен. Schonnebeck и Kray празнуват освобождението си, ETB атакува върха.

Осмият ден от шампионата на Оберлига Нидеррайн започна още в събота в SC St.Tönis. Там KFC Uerdingen не успя да стигне до повече от 2:2. Това даде възможност на Germania Ratingen да се откъсне на върха. Но последният не се е съобразил с ФК Крей. Schonnebeck спечели зрелищно у дома, а ETB SW Essen се изкачи на второ място в таблицата благодарение на късна победа.

Germania Ratingen – FC Kray 1:2

Когато трябва да играеш с втория отбор в таблицата с две точки от шест мача, ролите са ясно разпределени. Така Germania Ratingen влезе в мача срещу FC Kray като явен фаворит. И отначало екипът на Мартин Хасенпфлуг не оставя нищо да се губи. Само за 11 минути Джанлука Силбербах изведе домакините напред. Но след като получиха 0:8 гола в последните три мача, този път отборът от Есен не искаше да се предаде толкова лесно. През второто полувреме Бубакари Фадика всъщност направи 1:1 с третия си гол за сезона, а ФКК все още не беше приключил. Жоел Бема се разписа в 84-ата минута, за да вкара победния гол с 2:1 в Германия. Край изпрати знак на живот от дъното на таблицата и в същото време гарантира, че SSVg Velbert продължава да се откъсва на върха.

SpVg Schonnebeck – VfB Hilden 4:3

Една победа и шест поражения на сметката поставят SpVg Schonnebeck в ситуация, подобна на тази на FC Kray в този ден. Срещу VfB Hilden, който при победа щеше да се изкачи на второ място, едва ли някой е очаквал „лястовиците“. Но светкавичен двоен удар на Марвин Студтръкър обърна мача с главата надолу още в началото (5/7). Паскал Вебер обаче върна VfB в мача с шестия си гол за сезона (9-и). И играта продължи. Кевин Керман увеличи преднината на Schonnebeck на 3:1 (22-ри), а малко след това Талха Демир отново изравни (29-ти) и направи лудия първи половин час перфектен с пет гола.

Щудтрукер, който вкара два пъти, трябваше да напусне терена преди почивката. Той беше заменен от Кингсли Синклер, който трябваше да изиграе специална роля на този ден. Но първо Лука Майтич изравни за Хилден (54-и) и проправи пътя към вълнуващата финална фаза. И там, как иначе в този луд футболен мач, последната дума имаше аутсайдерът. Влезлият като резерва Синклер се разписа в последния ъгъл на мача, за да направи резултата 4:3 (90+5). След Уердинген и Ратинген Хилден също пропусна шанса да остане на върха. SpVg събира важни точки в дъното на таблицата

FSV Duisburg – ETB SW Essen 2:3

Така че от ETB зависеше да осигури перфектния футболен ден в Есен в Оберлига Нидеррайн. Отборът на Дамян Афелд, който започна добре сезона, влезе в мача срещу последния FSV Дуисбург като фаворит – и веднага беше изненадан. Джошуа Капенда дава преднина на FSV (10-и). Отне малко време, но Ноел Футкеу получи правилния отговор преди почивката (37-ата минута). Но второто полувреме започна почти идентично с първото. Този път Малик Чалаву изведе аутсайдерите напред след 56 минути. ETB обаче се върна по-бързо, отколкото в началото на мача. Джулиано Цимерлинг направи 2:2 почти в замяна (63-та). А за отбора от Есен стана още по-добре. В 80-ата минута Футкеу отново вкара гол за 3:2. Дуисбург остава последен, а Шварц-Вайс се изкачва на второ място.

Много неща се случваха и на други места. 1. FC Monheim се изкачи на четвърто място с победа 2:1, SSVg Velbert обърна изоставането си от 0:1 и се изкачи на върха. Sportfreunde Baumberg се отдалечи от местата за изпадане с късна победа срещу TSV Meerbusch, TVD Velbert спечели уверено, а TuRU Düsseldorf измъкна точка от промотирания Sonsbeck в недоигран мач.