Без титла за BVB – Шалке изстрелва Дортмунд и стига до финала

ФК Шалке може да мечтае за Вестфаленпокал. В полуфинала се стигна до категоричното 3:0 срещу BVB.

Миналата година ФК Шалке 04 спечели Вестфаленпокал за юноши до 19 години. На финала те победиха Борусия Дортмунд с 3:1 на „Паркщадион“.

Тази година дербито беше още на полуфинала – ФК Шалке отново спечели – този път с 3:0 (1:0). Сега СК Падерборн го очаква на финала.

За мача: Отборът на треньора Норберт Елгерт стартира по-активно, но без да бъде наистина силен. BVB имаше първата реална възможност. В крайна сметка голмайсторът на Дортмунд Юлиан Райкхоф пропусна от пет метра.

След 35 минути нападателят на Шалке Кеке Топп вкара за 1:0 – но след като вратарят на BVB Робин Лисевски сбърка, радостта продължи съвсем кратко, защото асистентът на съдията бе отсъдил офсайд.

Последните сцени преди почивката също принадлежаха на Königsblauen. Първо Яник Тоние не успя да преодолее Лисевски, а след това Келси Майзел се размина решително с топката – следващата възможност беше пропусната.
Треньорът на

BVB Майк Тулберг реагира на полувремето. Той привлече трима нови играчи – знак, че не е доволен от първото полувреме.

Но нещата не се подобриха от гледна точка на Дортмунд. След оживено начало на второто полувреме ФК Шалке нанесе удар. След подготовката на Максуел Гямфи, Тоние се оказа на правилното място и вкара за 1:0 (65-ата минута).

Пет минути по-късно те едва не изравниха, но Райкхоф за малко да пропусне да се разпише за 1:1. Кнапен отново се справи по-добре. Влезлият като резерва Семин Коич вкара решителния гол девет минути преди края. Четири минути по-късно Коич дори вкара дузпа. В последния момент BVB наистина беше победен.

SC Paderborn, който изненадващо победи VfL Bochum с 2:1 в първия полуфинал, сега очаква Schalke на финала.

За BVB това остава сезон без титла. В Младежката лига BVB загуби от Хайдук Сплит на четвъртфиналите, във финала на немското първенство BVB отстъпи на FSV Mainz 05 с 4:2 след продължения, а в Купата на DFB BVB загуби от FC St. Pauli в 16-ия кръг.