Бившият професионалист Даммайер обяснява следващата сензация за купата на Delbrücker SC

Delbruecker SC изненадващо победи отбора от регионалната лига 1. FC Kaan-Marienborn с 3:0 в турнира за Купата на Вестфалия. Треньорът и бивш професионалист Детлев Даммайер класира успеха.

Това не е първият случай, в който Delbrücker SC изненадва в турнира за Купата на Вестфалия през този сезон. Още във втория кръг Делбрюк отстрани от надпреварата отбор от трета лига – SC Verl, с краен резултат 3:1.

Сега това беше 1. FC Kaan-Marienborn, отбор от регионалната лига, и отново резултатът е изненадващо ясен: 3:0. Всички голове паднаха през второто полувреме (54., 64., 87.); Детлев Даммайер, бивш професионалист на Arminia Bielefeld и VfL Wolfsburg, има обяснения за това:

„Ако не познавате противниците си, първо трябва да ги опознаете. Никога не съм виждал Каан-Мариенборн да играе. Дори към края на първото полувреме се подобрихме“, обяснява 53-годишният специалист.

Разбира се, сега настроението в отбора е добро. Въпреки това Даммайер не иска да надценява успеха на купата. Той го разглежда в перспектива: „Каан-Мариенборн може и да не е играл с най-добрия си състав. А след това предстои дългото пътуване.“

В миналото се пресираше срещу плоска четворка, но това стана по-сложно заради по-високите халфове. Това затруднява треньорите, но и ги прави по-интересни.

Детлев Даммайер

Професионалното минало на Даммайер – освен 248 участия в Бундеслигата, той има и 275 мача във Втора Бундеслига – му помага по принцип и не само в такива мачове. Най-влиятелният треньор за него по времето на Билефелд е Уве Раполдер, с когото през 2004 г. преминава в Бундеслигата. Въпреки това не можете просто да възприемете идеите му за футбола. Футболът се е променил много през последните 15 или 20 години:

„Сега много отбори играят много по-разнообразно, дори в по-ниските лиги. В миналото се налагаше да се пресираш срещу плоска задна линия от четирима души, но това стана по-сложно заради по-високите халфове. Това прави работата по-трудна за треньорите, но и по-интересна“, казва Даммайер.

Следващият съперник във Вестфаленпокал е RSV Meinerzhagen

Следващият съперник в четвъртфиналите на Купата на Вестфалия (27.10) ще бъде RSV Meinerzhagen, който също постигна изненадващ успех, побеждавайки отбора от регионалната лига SV Rödinghausen с 2:1.

За Даммайер и неговия екип обаче сега е въпрос на „пренасяне на еуфорията от купата в ежедневието в лигата“. В момента те заемат 12-о място в Оберлига Вестфален, като са загубили три поредни мача. В неделя (2 октомври, 15:00 ч.) отборът ще гостува на TSG Sprockhövel, който в момента е в дъното на таблицата.