Бившият професионалист на Шалке е горд – единайсеторката на Шахтьор показва „страхотен морал“.

Областната лига GSG Duisburg се пребори за лудо равенство 5:5 (0:4) срещу Schwarz-Weiß Alstaden в последния ден. Треньорът похвали морала на отбора.

В неделя следобед на Großenbaumer Allee 100 фенове присъстваха на мача от областната лига между GSG Duisburg и Schwarz-Weiß Alstaden. И зрителите не съжаляваха, че са дошли.

Дуисбург и Алстаден изиграха луда размяна на удари, която не излъчи победител след напрегнати 93 минути – мачът завърши 5:5 (0:4). В хода на мача отборът от Грозенбаум дори трябваше да замени вратаря Кристиан Меркс като играч на терена поради липса на кадри.

Особено впечатляващо от гледна точка на домакините: на почивката Дуисбург вече губеше с 4:0! С по един гол на Джордж Михаел Видеман и на топ реализатора Давид Геле отборът от дъното на лигата изравни високия дефицит и радостта беше голяма.

Но когато в 86-ата минута бившият професионалист от RWO Рафаел Щайнмец изведе Alstaden напред с 5:4, надпреварата за наваксване рязко приключи. Дали не е така? Грешка! Само едно завъртане на часовника по-късно Геле се превърна в героя на следобеда с третия си гол и осигури заслужена точка за своя отбор.

Почти не можеш да изразиш това изпълнение с думи. Голям комплимент за момчетата. Като треньор нямам нужда от подобна игра всяка седмица.

Дитмар Шахт

Треньорът на

GSG и бивш професионалист от Шалке Дитмар Шахт беше горд от манталитета на своя отбор: „През първото полувреме Алстаден отправи четири удара към вратата и вкара четири гола“, коментира Шахт (WAZ), който през второто полувреме видя „луд морал“ от своята обсадена единайсеторка. „Почти не можеш да изразиш това представяне с думи. Голям комплимент за момчетата. Като треньор не се нуждая от подобен мач всяка седмица“, похвали се 60-годишният футболист след това.

С тази точка Дуисбург защити осмото си място в таблицата и все още изостава на пет точки от Алстаден, който е на четвърто място.