Бившият треньор на MSV вдига държавната купа – бившият треньор на Кьолн побеждава двама съперници

Какъв финал! Легия Варшава победи Ракув Ченстохова в изключително емоционален финал за националната купа на Полша.

Коста Руняич, бивш треньор на MSV Дуисбург, вероятно никога няма да забрави 2 май 2023 г.

Като треньор на Легия Варшава 51-годишният специалист печели Купата на Полша. Legia победи лидера в Екстракласа Раков Ченстохова с 6:5 на дузпи на Националния стадион във Варшава, където от няколко години се играе финалът за купата. Раков бяха носители на Купата на Полша през всяка от последните две години.

Този път титлата остана за Легия във Варшава. След 120 минути 45-те хиляди фенове не видяха голове. Legia трябваше да играе с намален брой футболисти от 5-ата минута нататък, защото на Юри Рибейро беше показан червен картон след спешно спиране.

Филип Младенович също получи червен картон. Левият защитник на Legia се държа изключително неспортсменски и предизвика истински скандал след последния съдийски сигнал, решаващата дузпа, която стражът на Legia Кацпер Тобиаш спаси от Матеуш Вдовиак – вижте видеото в Twitter.

Младенович, участник на Световното първенство по футбол през 2022 г. със Сърбия, първо удари с юмрук в лицето Виктор Длугош от Раковски, докато ликуваше към кривата на феновете на Легия, а след това и Жан Карлос, който преследваше Младенович и се опита да се конфронтира с него. Преди това се твърди, че Младенович е бил провокиран от скамейката на Раков. Но и това едва ли ще оправдае поведението му.

„Разбирам всички емоции, които са част от такъв мач. Но това, което си позволи да направи играчът на Legia, преминава всякакви граници. Бих се срамувал, ако имахме такъв играч в състава си. Но за щастие не разполагаме с такъв. Това е проблемът на Легия“, изригна треньорът на Раковски Марек Папшун по полската телевизия след мача.

Съотборникът на Младенович Рафал Аугустиняк също не можа да оправдае поведението на съотборника си и заяви пред „Радио Зет“: „Какво мога да кажа за поведението след мача? Гледах видеозаписите и трябва да кажа, че не можеш да реагираш по този начин. Видях как Младенович удари съперник. Не можеш да правиш това! След подобна победа трябва да покажеш класа и да се извиниш“.

Предстои да видим какъв червен картон ще си изкара Младенович и каква санкция ще му бъде наложена. 31-годишният Младенович играе за Легия Варшава от лятото на 2020 г. (102 мача, 15 гола, 22 асистенции). В Бундеслигата той също ще бъде познато име за феновете на 1. ФК Кьолн. Сърбинът имаше договор с „Ефцех“ от януари 2016 г. до януари 2017 г. и изигра 16 състезателни мача (без гол, без асистенция) за Кьолн. За Младенович това би трябвало да е краят на сезона.

Легия Варшава е на второ място в Екстракласа с 60 точки четири мача преди края. Първи е съперникът на финала за купата Раков Честохова с единадесет точки пред Легия. В следващия мач силезианците, които през 2016 г. все още играеха в трета лига, могат да спечелят полското първенство с победа.